Aura dziś jest taka, że kusi człeka do wspomnień, najlepiej przy filiżaneczce dobrej kawy. Do tychże wspomnień skusiła mnie scena w trakcie ubierania się dziecka. Jak co rano chłopiec marudził: „mamo co mam założyć, wczoraj już byłem w tej koszulce”.

Koszulki

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Matka z delikatną irytacją zbliża się do szafki malca, otwiera ją jednym ruchem i oczom wszystkich i zadającego pytanie chłopca ukazują się trzy półki zawierające modne koszulki dla dziewczynek.

W tej chwili 39 latek tylko delikatnie się uśmiechnął, prawie z taką samą melancholią jak Mona Liza. Może, że i ona zastanawiała się nad tym jakże prędko zmienia się nasz świat. Uśmiechałem się w ten sposób dlatego, iż przed moimi oczami stanął obraz sprzed wielu laty, gdy zakupienie czegokolwiek było niemal cudem. A nawet w przypadku gdy cokolwiek w sklepie się pojawiało, wówczas z całą pewnością nie można było kaprysić.

Mam w pamięci dotychczas uczucie nie do powtórzenia w dzisiejszych czasach – radość z tego, iż coś udało się kupić, chociaż dość często zdarzało się, że zamierzając zakupić wybraną rzecz np.

Pewnie masz ochotę odkryć dodatkowe wiadomości dotyczące tego wątku. Jeśli zaciekawił Cię nasz ważny wpis (https://www.texasclub.pl/tagi/tanie-swetry-damskie.html), to poczytaj o nim na witrynie pod linkiem.

koszulkę dziewczęcą, wracało się ze sklepu z koszulką chłopięcą w dodatku o numer większą, jednakże zazwyczaj znajdował się kupiec lub chętny do wymiany. Wówczas transakcja miała miejsce bez niepotrzebnych formalności. Dziś najzwyczajniej wybieramy się do marketu 2 kroczki od naszego domu i kupujmy co nam potrzebne.

Teraz mogę popijać sto gatunków kawy, poczynając od zwykłej arabiki po tak egzotyczne gatunki kaw jak „Kopi Luwak” z uśmieszkiem zadowolenia z tegoż powodu, że „przyjemności” kolejkowe są należą do przeszłości i obecnie dziecko może cieszyć się tym, że jego rodzice bez problemu mają możliwość dostać koszulki dla każdego albo praktyczne bluzki uniwersalne, a rodzice nie muszą jeździć po całym kraju w poszukiwaniu obuwia czy innych niezbędnych rzeczy. Zatem ranek miałem ciut nostalgiczny.