Były takie czasy, choć pewnie nie wszyscy pamiętają, kiedy jedynym właściwym (i dostępnym) wystrojem pokoju była prosta meblościanka. Byliśmy przyzwyczajeni, że będąc w gościach zastaniemy tam identyczny wystrój, który mieliśmy także przecież we własnym domu. Tak to było, kiedy żadne nowinki dekoratorskie nie były w stanie przedostać się do Polski, nie mieliśmy ani możliwości ani sposobności na poznanie czegoś nowego, co mogłoby zastąpić zastany schemat. A jak to wygląda dziś?

Powiedzmy wprost, że

aranżacja i wystrój wnętrz

Autor: [ HarlowHeslop.com ]
Źródło: http://www.flickr.com

w dzisiejszych czasach jest zupełnie w druga stronę, czyli jesteśmy w stanie dostać absolutnie wszystko, możemy wysnić sobie wręcz perfekcyjny wystrój (więcej info) naszgo mieszkania, jednak niestety nie zawsze jest on na naszą kieszeń. Niemniej, są sklepy, które dają możliwość dość taniego urządzenia swoich mieszkań. Tylko pozostaje kwestia i podstawowe pytanie. Czy na pewno o to w tym wszystkim chodzi? Co z naszymi realnymi potrzebami, chęcią urządzenia mieszkania tak, jak tego naprawdę chcemy.

Rzeczywistość jest brutalna, przez to, że jesteśmy zapracowani, zmęczeni codziennymi obowiązkami, a zewsząd atakują nas nowe pokusy i informacje, które zaburzają nasz normalny tok postrzegania, nie jesteśmy w stanie skupić się na poszczególnych zadaniach, które wymagają od nas sporo zajmującej nas analizy. Tak jest, na przykład z urządzeniem naszego małego, intymnego świata, z wystrojem naszego mieszkania. A możliwości aranżacji wnętrz w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu są takie same, podobnie w innych, dużych europejskich aglomeracjach, wystarczy tylko znaleźć odpowiednią osobę, która zaprojektuje dla nas wnętrze idealne, architekci z One Design > jak wiele rzeczy taka usługa kosztuje, ale jeśli zdamy sobie sprawę z tego, iż jest to coś co będzie nam służyć latami, jest to nasze mieszkanie, do którego za każdym razem będziemy wracać i będziemy chcieli czuć się w nim komfortowo, opłaca się poświęcić na ten projekt trochę pieniędzy. Wiadomo, że aranżowanie warszawskich wnętrz czy innym dużym mieście będzie bardziej kosztowna, niemniej jednak są to pieniądze zainwestowane w nasz komfort psychiczny, w nasz dobry nastrój, w naszą przyszłą harmonię, bo nic tak nie przywraca do normalności i spokoju, jak własne cztery kąty. A jeśli do tego są urządzone właśnie tak jak chcemy, to tym większa jest nasza radość.