Młoda mama ma wiele dylematów i kompletnie wcześniej nieznane trudności. Identycznie młody tata, choć zależy oczywiście, jak angażuje się w wychowywanie dziecka. Przyjście na świat potomka to zawsze coś więcej niż wielkie wydarzenie, to zmiana o 180 stopni, unikalna i niecodzienna. Całe życie ulega odmianie, a młodzi rodzice stają się nagle odpowiedzialni za swoją pociechę. To z jednej strony paraliżująca świadomość, z drugiej wielkie spełnienie. Młodzi rodzice powinni dopilnować wielu rzeczy – począwszy od potrzeb najbardziej pilnych, po te najwyższe, emocjonalne.

noworodek

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
A wszystko zaczyna się już na długo przed przyjściem na świat najmłodszego w rodzinie. Gdy dowiadujemy się jakiej płci będzie nasz potomek możemy niezwłocznie rozpocząć należyte przygotowania.

Ten sensowny serwis zawiera zbliżone dane na omawiany temat. Obowiązkowo zobacz to teraz, ponieważ uzyskane informacje całkowicie Cię pochłoną.

Do zrobienia jest wiele, trzeba kupić wszystko, co niezbędne: smoczki silikonowe (link do strony z akcesoriami dla dzieci), wózek, łóżeczko, butelkę niemowlęcą czy pieluszki – . Jakby opisać wszystko, co należy zakupić zebrałaby się pokaźna liczba różnych rzeczy. Najbardziej istotne to pamiętać o podstawach i nie panikować za bardzo, na pewno uda się wszystko na czas zakupić.

Bardziej od przedmiotów do nabycia ważne jest przygotowanie emocjonalne. Wiadomo, że niepokój ustąpi miejsca radości, lecz nie myślmy, że będzie to okres łatwy do zaakceptowania. Wiele mam odczuwa tak zwaną depresję poporodową, ojcowie zaś mogą czuć się odtrąceni przez swoje małżonki (zresztą, co się dziwić, dziecko wychodzi na pierwszy plan). Te początkowe kłopoty mijają i zamiast się zamartwiać zaczynamy w pełni radować się, że mamy takie cudowne dziecko. Wiadomo, że z każdym kolejnym dzieckiem jest lżej. Najgorszy jest pierwszy raz, bo wszystko jest zupełnie nieznane, a rola, jak i odpowiedzialność, ogromna. Jednakowoż następne dzieci to już mniej

dziecko

Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

zdenerwowania, a większa radość, zwłaszcza, gdy nasze starsze dzieci mogą już się opiekować swoim młodszym rodzeństwem.

Trudno istotnie odnaleźć bardziej przełomowy moment w życiu. Żaden ślub, wyjazd czy inne wydarzenie nie jest tak niepowtarzalne. Dla jednych będzie to trochę ciężkie, gdy nie planowali potomstwa, drudzy czekają na to z utęsknieniem, jak na najbardziej istotne wydarzenie w życiu. Jedni, jak i drudzy wejdą w nową rolę, możliwe, że nawet Ci bardziej zaskoczeni i nieprzygotowani szybciej przyzwyczają się do nowej sytuacji. Tak naprawdę nie wiemy, jak się w tym momencie zachowamy, ale co tu się dziwić – nie jest to mało znaczące wydarzenie tylko jedna z najbardziej radosnych chwil w życiu. Pamiętajmy o tym, kiedy będziemy zadręczać się myślą o naszym stresie. To zwyczajne zjawisko, przejmujemy się i nam zależy, tak więc automatyczne musimy się trochę podenerwować.