Kawalerka może pełnić rolę mieszkania, nawet dla całej rodziny, jeżeli tylko jest właściwie urządzona. Wybierając części aranżacji musimy jednak podejść do takiego mieszkania nieco inaczej niż w przypadku klasycznego mieszkania. Po pierwsze, kawalerka wymaga o wiele większej liczby kompromisów. Co to oznacza w praktyce?

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Charakterystyczną cechą kawalerki jest to, iż nie posiada ona klarownie wyodrębnionych pokoi. Osobna jest tylko toaleta. Do tego mamy tylko pojedyncze pomieszczenie z aneksem kuchennym. Takie wnętrze odgrywa rolę pokoju dziennego i pokoju sypialnego, a czasem także pokoju dla dziecka. Co za tym idzie, wszystkie nasze decyzje muszą iść w parze z wszystkimi potrzebami związanymi z tymi pokojami. W klasycznym mieszkaniu postawimy na inne meble, tapety czy ozdoby do każdego pokoju. W kawalerce ilość opcji jest ograniczona.

Warto o tym pamiętać już myśląc o barwach. Wybrane barwy nie powinny być za bardzo energetyzujące czy też stonowane. Gdy wybierzemy ostre kolory możemy mieć problemy z zasypianiem. Gdy wybierzemy zimne i uspokajające kolory, wnętrze będzie pozbawione energii. A więc jak działać? Najlepiej wybrać barwy neutralne.

Jeżeli poszukujesz tego typu wiadomości, co te opisane w niniejszym wpisie, to w artykule (http://alglas.pl/przemysl/fasady/) zamieszczonym tu z pewnością je znajdziesz.

Do barw tego typu zaliczają się przede wszystkim biel a także szary.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Aranżując tradycyjne mieszkanie jesteśmy w stanie urządzić osobny pokój dziecięcy. W przypadku kawalerki nie ma takiej możliwości. Mimo tego przy odrobinie zaangażowania jesteśmy w stanie zapewnić dziecku odrębną przestrzeń. Jedyne co musimy zrobić, to ustawić mebelki dziecka w jednym miejscu i oddzielić je przepierzeniem. Dobrym pomysłem jest też to, aby pomalować wybraną ścianę na inny kolor, by maluch czuł, że ma własną przestrzeń.

Niniejszy wpis ma ciekawe dane na opisywany temat – jeżeli masz chęć uzyskać więcej wpisów, to odwiedź witrynę, która opisuje zbliżone zagadnienia.

Jeżeli brakuje Ci pomysłów na urządzenie mieszkania, zajrzyj na (nie wiesz jak urządzić na pewno Ci pomoże)