Współcześnie możemy wynająć salę weselną nad wyraz okazałą i pełną przepychu. To już nie są – jak w odległych czasach bywało – małe salki ozdabiane balonami, które przygotowywali sami przyszli małżonkowie z pomocą rodziny czy znajomych.

wesele

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
Dziś możemy wybrać spośród ogromnej liczby hoteli, domów weselnych, luksusowych sal restauracyjnych, karczm – (na ludowo) a nawet pałaców – jeśli pragniemy poczuć się niczym para królewska w tę jedną, jedyną, najszczęśliwszą, zaczarowaną, niepowtarzalną noc.

Na początek trzeba pomyśleć ile osób zaprosimy, uzgodnić ilu z nich będzie przyjezdnych, w związku z tym będą życzyć sobie zakwaterowania. Na pewno trzeba obliczyć budżet który mamy do dyspozycji. Wstępne poszukiwania rozpocząć proponuję od przejrzenia baz adresowych, których w internecie odnajdziemy niemało. Gdy zainteresujemy się konkretnym lokalem, wejdźmy na jego stronę www (współcześnie każda restauracja posiada takową witrynę internetową). Gdy już zgromadzimy dane o wytypowanych, interesujących nas okolicznych salach weselnych wskakujemy do auta i już

wesele

Autor: www.flickr.com
Źródło: www.flickr.com

jedziemy naocznie przekonać się o szczegółach oferty.

Na co należy zwrócić przede wszystkim uwagę podczas podejmowania decyzji dotyczącej wyboru sali, na której mamy się bawić z miłymi gośćmi do białego rana? Z pewnością warto kierować się nie tylko reklamą i ofertą cenową, lecz również zasięgnąć języka u znanych nam osób, które już korzystały z danej propozycji. Ewentualnie, możemy też poczytać opinie osób wypowiadających się na forach internetowych.

Zwracamy szczególną uwagę na klimat, jakość obsługi, opłaty, kosztujemy jedzonko. Objeżdżamy w ten sposób każde z interesujących nas miejsc, w których jest możliwość najmu sali weselnej – ”.
Gdy już wybierzemy konkretną, zostaje nam obgadać z obsługą szczegóły naszego przyjęcia weselnego, to jest: poczynając od ustaleni terminu, przez wybór jadłospisu po kolory serwetek. Pozostałymi sprawami zajmie się obsługa restauracji, a my możemy teraz zająć się szukaniem zespołu na nasze weselisko.