Otulacz to fragment garderoby pieluszkowej, która zapobiega przemoknięciu ubranka. Przeważnie ma jakość nieprzemakalnych majtek. Otulaczwykorzystuje się z pieluszkami, które nie posiadają warstwy nieprzemakalnej.

Bakterie mogą być dobre

Autor: Eco and More
Źródło: Eco and More
Zakłada się go na pieluszki kształtowane i składane, aby uchronić ubranko malucha przed wilgocią z pieluszki. Otulacze, na tej stronie robione są z przeróżnych tkanin np. wełny, PUL. Mogą również mieć przeróżne warianty złączenia: na rzepy, napy, guziki czy troczki. Otulacz może być używany z wkładami chłonnymi bądź z formowanymi. Do otulacza pasują wkładki przeróżnego typu. Przy skórce dziecka nie powinno się wykorzystywać wyłożeń z mikrofibry, gdyż wysusza skórę. Doskonale testują się wkłady z polarkiem (przynoszą wrażenie suchości) lub wkłady z bambusa. Otulacza nie powinno się wymieniać przy każdej zmianie pieluszki. Zastępuje się go wtedy, jak się zanieczyści albo już bardzo przesiąknie. W sprzedaży są do wyboru pieluszki na szafka basenowa jednokrotne i wielokrotnego użytku. Pieluchy wielorazowe są nadzwyczaj użyteczne i szybkie w użyciu, wspomagają podtrzymać Twoje potomka i pływalnię w czystości. Powinno się wspomnieć, żebaseny czy szkoły pływackie dla pociech i dzidziusiów wprowadziły obowiązek stosowania pieluszek do wody dla najmłodszych maluchów.
Pieluchy wielokrotne to oszczędne i pożyteczne wyjście dla rodziców pływających brzdąców. Są idealną możliwością dla jednorazówek, kupujemy jedne, które starczą aż do momentu jak dziecko z nich wyrośnie. Dzięki temu wyjeżdżając na wczasy zabieramy ze sobą jedną czy dwa egzemplarzepieluszek do kąpieli. Większa część z nich jest stworzona z rozciągliwej tkaniny, są świetne nawet dla niezwykle energicznych dzieciaczków. Pieluszki do pływania są bardzo trwałe, mogą być długo magazynowane i stosowane przy następnych pociechach. Posiadają delikatne wykończenia w okolicy pasa i nóżek, dzięki czemu ich zawartość nie wypłynie na zewnątrz. Osiągalne są w bogatych deseniach, wymiarach i kolorach. Jest możliwość je prać w pralce. Nie potrzeba dodatkowej pieluchy. Dzięki temu, z wyjątkiem piastowania funkcji użytecznych, czynią, że malutki pływak wspaniale lansuje się na plaży czy basenie.