Łóżko jest niesłychanie ważnym elementem w pokoju dziecięcym. To w nim każdego wieczora, po dniu wypełnionym zabawą, szkraby zasypiają śniąc o kolejnych przygodach i upragnionych zabawkach. Dlatego poza odpowiednim łóżkiem musimy postarać się o porządną pościel, jaka zapewni im miły sen. O czym należy pamiętać, jeśli i my będziemy chcieli ją zakupić?

Po pierwsze – najważniejszy jest materiał. O ile starsi cenią sobie jedwabie bądź ekologiczne tkaniny, które są korzystne dla środowiska, o tyle dla najmniejszych użytkowników najkorzystniejsza jest 100%-owa bawełna. Jest to naturalna tkanina, która nie powinna wywoływać żadnych alergii. Jest bezpieczna oraz przyjemna dla skóry, również, gdy maluszek uwielbia spać z główką mocno wtuloną w poduszkę. Bawełna nie sprawia żadnych trudności w czasie prania, można też włączyć większą temperaturę, aby usunąć szkodliwe roztocze.

pościel

Autor: Artdecor24.pl
Źródło: Artdecor24.pl

Druga sprawa to typ zapięcia. Dzieciom nie podoba się bezustanne spadanie poszewki, dlatego lepiej odpuścić sobie guziki, jakie mogą się przypadkiem rozpinać i wybrać zapięcie na suwak schowane pod materiałem. Jeśli natomiast chodzi o rozmiar, dla dzieci pościel 160×200 będzie najodpowiedniejsza. Jest dostatecznie duża i nie spadnie z łóżka – szkrab będzie mógł wygodnie pod nią spać. Nie można także zapomnieć o kolorze pościeli. Pościel dla dzieci disney nowetekstylia to niewątpliwie znakomity wybór. Ciężko jest trafić na dziecko, które nie kocha bajek Disney’a.

Dla dziewczynki wybierz pościel w księżniczki, zaś dla chłopca idealne będą auta albo smoki. Sprawdź aktualne bajki, a wybór będzie prostszy – najlepiej wspólnie ze swoją pociechą idźcie na zakupy i pozwól zadecydować dziecku, w jakiej pościeli – bardzo pomocna strona -> pościele z kory 160×200 – chciałoby teraz spać.
Jeśli rano nie chowamy pościeli (pobierz aktualności na stronie pościele z flaneli 160×200) do szuflady ani do żadnego schowka, dobrze jest chociaż przykryć ją jakąś narzutą bądź zastosować mięciutkie koce akrylowe. Są nadzwyczaj miłe w dotyku, zatem dzieci z przyjemnością będą chcieć się na nich bawić, a gdy zrobią sobie popołudniową drzemkę, delikatnie okryją je do snu. Wobec tego pamiętajmy o powyższych sugestiach w zakresie kupowania pościel, a nasza latorośl niewątpliwie będzie zadowolona i nie będą męczyć ją żadne senne koszmary.