Pieluszki wielorazowe istnieją w wielu typach. Wszystko po to, by rodzice posiadali możliwość, a pociecha optymalną wygodę i luksus noszenia. Ci, którzy zdecydowali się na pieluszki wielorazowe wiedzą także, że ruszanie się w tej rozpiętości to niezwykła przygoda. Pieluchy wielorazowe różnią się pomiędzy sobą typem tworzyw, z jakich są wykonane, krojem, wersją połączeń.

dziecko

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

W nowoczesnych pieluchach stosowane są nie jedynie bliska wszystkim bawełna, lecz również tkaniny z bambusa, konopne, mikrofibra, polar. Przed przeciekaniem chroni otulacz wykonany z wełny albo nowoczesnej tkaniny (tkaniny sklep internetowy – https://etkaniny.pl/) PUL. Zapięcia bywają na rzepy, napy, troczki, guziczki. Są również takie, które nie posiadają żadnego połączenia i utrzymują się na pupce smyka dzięki otulaczowi. Użycie pieluszek wielorazowych jest szalenie proste. Jednakowoż nim wyselekcjonujemy te najwspanialsze dla nas, należy odnaleźć się w gąszczu pieluch, których wzorów jest dużo. Kiedyś znienawidzona tetra dzisiaj powtórnie staje się atrakcyjna.

Dziecięcy sen

Autor: Fabryka Materacy Janpol
Źródło: Fabryka Materacy Janpol

Standardowych pieluszek z tetry stosują dwie grupy pań – pierwsze z nich to tzw. ekomamy, które wolą naturalny styl życia w przymierzu ze otoczeniem. Należy uznać, że wyprodukowanie i wielokrotne pranie, także prasowanie fragmentu bawełny jest mniej szkodliwe dla środowiska, niż wyrób i wyrzucenie na śmietnik jednej pieluchy jednorazowej.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeśli tak, to tu też jest zamieszczona świeża wiadomość (http://prestigedecor.com.pl/kwiaty_kategoria/kwiaty-wyrobowe/), która na pewno będzie Ci odpowiadać.

Pozostała grupa pań, selekcjonujących pieluchy z kieszonką (-> sprawdź dodatkowe informacje), to matki malutkich alergików. Cera niektórych dzidziusiów nie akceptuje jednorazówek. Dla tego wrażliwego i podatnego do alergii niemowlaka zwyczajna, przewiewna i niejednokrotnie wymieniana tetra jest wyjątkowym rozstrzygnięciem.

Zarówno ekomamy, jak i mamy uczuleniowców, posiadają także inne powody do chwalenia akcesoriów jak pieluszki wielorazowe (nasza strona). Codzienne stosowanie tetry jest wiele bardziej opłacalne aniżeli zastosowanie jednorazówek, które stanowią poważny koszt w domowym budżecie. Prócz tego, smyki wychowane na tetrowych pieluszkach ponoć prędzej uczą się siusiania do nocnika, bowiem więcej czuły dokuczliwość spowodowaną przemokłą pieluszką.