Wybór stosownego fotelika dziecięcego

Podróż samochodem to spora wygoda. Pozwala na uniezależnienie się od publicznych środków transportu, co ma znaczenie głównie w odniesieniu do rodzin z dziećmi. Każdy rodzic jednakże musi pamiętać o tym, żeby zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka w podróży. Konieczne są więc stosowne foteliki samochodowe.

Maluszek w aucie – jak wybrać fotelik samochodowy?

Autor: Ceneo.pl
Źródło: Ceneo.pl
Jak je wybierać, by posiadać pewność, że podczas ewentualnego wypadku rzeczywiście ochronią malucha przed jego skutkami?

Przede wszystkim, nie należy kierować się jedynie możliwie jak najmniejszą ceną i decydować się na pierwszy lepszy fotelik, który się wyszuka. Co więcej, kwestie wizualne też nie powinny mieć największego znaczenia. Fotelik musi natomiast zostać stosownie przetestowany. W internecie powinniśmy szukać informacji o testach, jakim poddano produkt. Są one przeważnie prowadzone w warunkach zbliżonych do prawdziwego wypadku samochodowego, tym samym jest to doskonały dowód na praktyczność fotelika. Koniecznie musi on mieć stosowne atesty. Można ich szukać na opakowaniach. W takiej sytuacji ma się gwarancję, że fotelik został przebadany przez zaufane instytucje. Bardzo polecane są foteliki samochodowe Espiro (link do strony), jakie charakteryzują się współcześnie dużą popularnością. Firma Espiro ma w swojej ofercie również komfortowe oraz bezpieczne wózki.

nodik

Rzecz jasna, kupując fotelik na względzie trzeba mieć też wiek dziecka oraz jego wagę. Dodatkowo, nie można nabrać się na okazję, na przykład taniego foteliki sprzedawanego na bazarach czy fotelika używanego. W przypadku tej drugiej alternatywy, absolutnie trzeba produkt faktycznie dokładnie obejrzeć. Nie może on posiadać jakichkolwiek uszkodzeń, dopiero w takiej sytuacji można zdecydować się na jego zakup. Najlepiej oczywiście wybrać się do sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży podobnych akcesoriów, jako że będzie się mieć gwarancję, że proponowany asortyment będzie odpowiednio urozmaicony. Zaleca się także, by kolor tapicerki fotelika kupować z myślą o jej praktycznym użytkowaniu. Chociaż jasne barwy są dosyć atrakcyjne, plamy z jedzenia, jakie niekiedy na nich zostają, są na tyle kłopotliwe, że nie ma możliwości ich usunięcia. Kategorycznie lepiej sprawdzają się kolory ciemne, na jakich pojawiające się zabrudzenia nie będą mocno widoczne.