Kupujemy tynk na solidną elewację budynku

Rozważacie, jaki wybrać tynk na trwałą elewację? Nie wiecie, jak uzyskać informacje, co jest najlepsze? Czy w ogóle opłaca się tynkować ściany?

Pytania mnożą się w twojej głowie, a zewsząd dobiegają różne sygnały? Eksperci podsyłają nam różne rady, a ty nie wiesz, jak oddzielić te dobre i złe podpowiedzi? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym tekście.

Każdy budowlaniec przyzna, iż najbardziej popularnym, a w tym samym czasie najtańszym materiałem elewacyjnym pozostaje tynk. Jednocześnie, choć dość często należy remontować elewację tynkowaną, to jest ona bardziej skuteczna, lepiej chroni ścianę przed oddziaływaniem przyrody. Jaki przykład? Do dzisiaj mamy możliwość obserwowania elewacji z solidnie zachowanymi wiekowymi tynkami. Tynk nie jest wszystkim, gdyż potrzeba jeszcze dobrego wykonawstwa, bez nadmiernego pośpiechu, z zachowaniem zasad sztuki budowlanej. Tynkimożemy wybierać spośród trzech rodzajów: tynk cienkowarstwowy, silikonowy lub akrylowy.

No ale jaki tynk (zobacz tynk ozdobny wewnętrzny) zewnętrzny Satsys najkorzystniej wybrać? Czasami nie mamy wyboru, gdyż w przypadku dwuwarstwowych ścian jedną rozsądną możliwością są cienkowarstwowe tynki. Warto wiedzieć, iż na ścianach jedno- i trójwarstwowych jeszcze jakiś czas temu układało się tynki cementowo-wapienne. Są niedrogie, ale według wielu znawców, w obecnych czasach ich wybór jest mało racjonalny. Omówiony przed chwilą tynk wapienno-cementowy świetnie radzi sobie z oddziaływaniem atmosfery, nie straszne są mu również zabrudzenia.

Jeśli natomiast posiadamy dom w dość zanieczyszczonym środowisku, dobrym wyborem będą tynki mineralne wykończone elewacyjną farbą silikonową. To rozwiązanie powoduje,że wzrasta odporność domu na zabrudzenia.

Natomiast, jeśli elewacje są podatne na uszkodzenia mechaniczne, tynk akrylowy będzie najlepszym wyborem. Najdroższe – tynki silikatowe i silikonowe, to jednocześnie gwarant jakości i trwałości.

Może któryś komentarz z www Cię poruszył? Masz ochotę na niego zareagować? Zachęcamy Cię do tego z radością. Czekamy na Ciebie!

Na zakończenie warto dodać, że decydując się na tynk renowacyjny na elewację pamiętajmy, iż łatwiej brudzą się tynki o powierzchni porowatej i chropowatej. Gładkie zaś mniej pochłaniają zanieczyszczenia, lecz mogą pękać.