Moc światła

Nabywamy meble, piękne obrazy, staramy się o oryginalne dodatki, a mimo to… nadal brakuje tego „czegoś” w naszych wnętrzach. A wystarczy, że zadbamy o dobre oświetlenie, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmieni nasz dom.

jadalnia

Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl
Światłem jesteśmy w stanie się bawić, powiększyć tudzież zmniejszyć optycznie wnętrze, a nawet, stworzyć klimat. Na przykład w sypialni. To taki pokój, w którym nie jesteśmy zmuszeni zakładać lamp wiszących czy żyrandoli i ulokować po bokach łóżka lampki nocne.

Chcesz poszerzyć swą wiedzę na temat przedstawiony w naszym wpisie? Zatem zapraszamy – kliknij w źródło (https://zstgroup.pl/?page_id=25) i oglądaj następne interesujące treści.

Albo owszem, zamontować na suficie, ale nakryć tkaniną, rozproszyć, sprawić, by światło stało się miękkie i delikatne. Z reguły podążamy utartymi ścieżkami: wybieramy jeden mocny akcent, którym jest żyrandol. Ale kto powiedział, że ma on obowiązek zwisania pośrodku sufitu? Może równie dobrze stać na długiej nodze albo mieć ramię niczym portowy żuraw. Żyrandole mrugają dziś do nas okiem, wprowadzając w zachwyt formą, kolorami oraz magicznie rozproszonym światłem.

Lampka nocna

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zajdzie słońce, ogród (zobacz ogrodzenia Wielkopolskie) zaczyna magiczną opowieść. Przy migoczącym świetle lampionów, świec i owadów… Za dnia pracujemy w ogrodzie, nawozimy, sadzimy i cieszymy się zieloną przestrzenią. Dopiero wieczorem ten świat ulega zmianie. Tutaj również szczególny nastrój tworzy oświetlenie. I podobnie jak w domu, nie wystarczy jedna, nawet największa lampa. Dróżki podświetlamy halogenami wpuszczonymi w trawę lub specjalnymi kostkami z wbudowaną lampą. Roślinność ogrodowa prezentuje się wyjątkowo, kiedy strumień światła puścimy od dołu. Można też stworzyć efekt księżycowy, montując drobne lampki na gałęziach, a na oczka wodne wypuszczając pływające niczym statki lampiony. Nagrzewane przez słońce lampki solarne, po zachodzie słońca zabłysną niczym spadające gwiazdy. W sieci znajdziemy wiele sklepów z lampami, które doskonale odnajdą się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych wnętrzach domów i biur. Choć są to sklepy które funkcjonują w sieci zwykle istnieje możliwość zobaczenia lamp przed kupnem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają profesjonalną pomoc w dobrze oświetlenia, a co najważniejsze dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.