Jak ubrać się stylowo w sezonie wiosna – lato 2014

Czy powinnyśmy kierować się trendami w modzie? Naturalnie większość dziewczyn chce być modna w każdym sezonie. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, lepiej prześledzić, co proponują nam światowe domy mody. Trendy wiosna 2014, które pojawiły się ostatnio w prasie modowej z pewnością są cenną wskazówką, by znaleźć w tym sezonie coś interesującego.

kobieta w sukience

Autor: Randy Pantouw
Źródło: http://www.flickr.com
Kolorowe nadruki na tkaninach już kolejny sezon są bardzo popularne. Tej wiosny będą modne op-artowskie wzory i geometryczne motywy. Z kolorów ideą jest łączenie jaskrawych barw w zestawach. W tym sezonie modne będą błękity, najlepiej w wersji stonowanej. Błękit to wyjątkowo wdzięczny kolor, bardzo marzycielski. Oprócz tego jest to uniwersalny wybór, ponieważ, w zależności od odcienia, pasuje do różnego typu urody.

Drugim popularnym tej wiosny kolorem jest żółty. Aktualnie możemy do woli przebierać w różnorodnych odcieniach tego koloru, od świetlistej cytryny po pastelowy bananowy. Bez względu na to, jaki odcień wybierzemy, trzeba pamiętać o odpowiednim dostosowaniu koloru do reszty ubioru.

kobieta w czerwonym płaszczu

Autor: Joel Devereux
Źródło: http://www.flickr.com

W tym roku moda lato 2014 jest pełna kwiatów (zobacz to: W kolekcjach światowych projektantów zawitały wzory kwiatowe w przeróżnej formie. Możemy odważnie wybierać między bardzo kolorowymi a delikatnymi barwami. Kwiaty na ubraniach mogą przybierać różne desenie, przykładowo ozdabiać całą rzecz lub tylko jej fragment. Wzory kwiatowe mogą być malarskie lub drobne. To po prostu od zawsze idealny wzór na wiosnę. Każdej z nas dodadzą świeżości i świetnie wyglądają w dowolnej części garderoby – od sukienek po detale. Znajdziemy je na torebkach i biżuterii. Kwiatowy deseń to ulubiony motyw zwolenniczek boho, ale sprawdzi się także w eleganckich zestawach. Generalnie lepiej jednak łączyć kwiaty z gładkimi rzeczami, bo sam deseń jest już wystarczająco intensywny.

Chociaż moda damska (więcej: ) jest pełna niespodzianek, to styl klasyczny nigdy się nie przemija przezroczystości i biel to także modne tendencje sezonu.

Jeżeli pragniesz uzyskać pokrewne informacje na prezentowany temat, to w pierwszej kolejności zobacz tu i przenieść się do portalu, a odnajdziesz tam mnóstwo nowych wiadomości.

W jasnych kolorach twarz wygląda na świeższą, a sylwetka na zgrabniejszą. Biel i przezroczystości są idealne na gorące dni. Na co dzień lepiej unikać prześwitów, gdyż tak jest bardziej elegancko. Można też stopniować przeźroczystości – od bardzo dużych, po delikatne. Na topie jest mieszanie stylów z rozmaitych dekad oraz nawiązania do retro. Biel nosimy bez dodatków lub zestawioną z jarzeniowymi kolorami. Wolno też łączyć różne mocne barwy z pastelami. Ważne, by wszystko robić z wyczuciem. Znana zasada, że lepiej mniej niż więcej, obowiązuje także w modzie.