Najciekawsze aranżacje wnętrz w bieżącym roku

Nurty aranżacyjne są tak samo zmienne jak trendy modowe. Olbrzymi wybór dodatków i konkurencja pomiędzy producentami sprawia, że trudno zdecydować się na wybór najwłaściwszych uzupełnień wystroju wnętrz. Sprawdźmy co zaproponowali styliści na 2014 rok.

Ponadczasowo i trwale

Wciąż aktualne są minimalistyczne trendy. Umeblowanie a także dodatki tworzone w czystej formie z ekologicznych surowców. Produkty mają przejrzystą formę, a także gustowną, ergonomiczną i jednoznaczną funkcjonalność. Dzięki nim z łatwością zaaranżujemy każdy kąt w modnie.

Obecnie wiele rzeczy kupujemy i bardzo często czi odczuwając żalu gdy się zepsują wyrzucamy i jedziemy do sklepu po nowe. Designerzy chcą odmienić ową tendencję. Przedmioty mają być ponadczasowe i długowieczne. Będzie można je też oddać do naprawy w razie potrzeby. To bezsprzecznie bardzo ekologiczne podejście. Trwałe produkty staną się nowym i ważnym celem w procesie twórczym. Z trwałymi materiałami niezmiennie kojarzy się drewno i kamień naturalny. Dobrze było by posłużyć się nimi do pokrycia podłóg lub ścian.

Wnętrze

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Od dłuższego czasu zauważyć można pewne tendencje u kupujących elementy wyposażenia wnętrz (sprawdź tutaj). Kochamy solidne meble z pełnego drewna, np. stoły, krzesła, i komody (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/komody-i-szafki-c-6_98.html). Do ozdabiania ich służą ręcznie robione bieżniki, dywaniki, dziergane na drutach siedziska, poszewki na poduszki a także ciepłe wełniane koce.

Pomieszczenia nabierają indywidualnego charakteru. W celu personalizacji posługujemy się liternictwem oraz unikalnymi grafikami wielkoformatowymi wykonywanymi na zamówienie. Dekoracją prostego w formie mebla może być ciekawy wzór. Może zamiast wyrzucać na śmieci komody (polecamy https://www.stylowy-mebel.pl/meble-stylowe-seria-biala-c-11.html) czy stoliki warto je nieco przerobić. W sprzedaży można znaleźć niezwykle interesujące okleiny, naklejki i szablony. Dzięki nim, umiejętnościom i wyobraźni może powstać coś niepowtarzalnego, czego nie kupimy w żadnym sklepie.

Na jaki kolor pomalować ściany w 2014 roku?

Według mediów najbardziej pożądanym wybieranym kolorem w roku 2014 będzie Radient Orchid, Breath of fresh Air. Warto także zwrócić uwagę na urok koloru żółtego. Biel i chłodne odcienie nie odchodzą w zapomnienie.