Kurtki ze skóry są zawsze na czasie

Skórzana kurtka to podstawa w szafie osób interesujących się modą. Warto posiadać ją w swej garderobie, ponieważ towarzyszyć nam będzie długie lata. Jest tak uniwersalna, że może pełnić funkcję żakietu! Ponadczasowa, klasyczna, czego chcieć więcej? Kurtka skórzana sprawdzi się w każdych okolicznościach.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jej korzenie wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego. Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Ich wytrzymałość doceniono również po wojnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA zabraniały uczniom noszenia kurtek motocyklowych, co oczywiście uczyniło z nich jeszcze większy symbol buntu.

Przez kolejne dekady kurtki skórzane opanowały najznamienitsze wybiegi. Stanowiły podstawę w luksusowych kolekcjach Chanel czy Yves Saint Laurent. Dziś projektuje się je w najbardziej śmiałych fasonach. W sklepach znaleźć możemy modele inspirowane klasyką, lecz wykonane ze sztucznej skóry.

Kurtkę ze skóry można zakładać dla bardziej drapieżnego looku z dziewczęcymi sukienkami, bądź nawet koronkami. Oryginalny efekt uzyskamy, zestawiając ją wraz ze zwiewną spódnicą i delikatną bluzką. Jej drapieżny charakter zrównoważą apaszki w pastelowych kolorach. Jeśli ma to być stylizacja „z pazurem”, wystarczy zestawić skórę z dopasowanymi dżinsami, dowolnym T-shirtem z nadrukiem oraz botkami na obcasie, a nawet szpilkami. W roli dodatków mogą nam posłużyć różnego rodzaju naszyjniki, kolczyki lub bransoletki.

skóra

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Wiedzmy, że modele z szerokimi kołnierzami powiększą znacznie górne partie ciała. To dobry fason dla kobiety z małym biustem lub węższymi ramionami (figura typu A). Gdy chcemy dodać sobie wzrostu wybierzmy model ze stójką. Do niedawna zwracano uwagę na to, że krótsze kurtki pasują kobietom młodym, panie dojrzałe były skazane wyłącznie na dłuższe modele. To już przeszłość, ponieważ obecnie styliści zdecydowanie odradzają przejmowanie się podobnymi ograniczeniami. Ubranie (sprawdź odzież używana firma Dortex) ma odzwierciedlać naszego ducha, nie wiek (kontynuuj).

Doczekaliśmy się czasów w których skórzana kurtka (mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/47/Kurtka%20Camel) stanowi klasyczny element garderoby i nic nie zapowiada, aby kiedykolwiek utraciła ten status.