Nie jesteśmy tak anonimowi jakby nam się to zdawało

Niby wydajemy sobie sprawę z tego, że nasze funkcjonowanie w sieci nie są anonimowe, że do każdego tak naprawdę można dostać się, a mimo wszystko czasem dowiadujemy się o nierozważnych zachowaniach, które sprawiają, że ktoś otrzymuje na pewno dotkliwą karę. Dlatego warto zaznaczyć, iż w świecie informatyki jest kilka sieci, od których zależy, kto ma dostęp do naszych informacji oraz iż tak naprawdę nigdy nie jesteśmy tak anonimowi jak nam się zdaje.

Sieci ip pozwalają na wiele

internet

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby połączyć się z Internetem, musimy się powiązać z odpowiednim serwerem, przez to właśnie każdy komputer ma dołączony własny numer IP, jeden się odmienia, kolejny jest niezmienny, a co się z tym wiąże, posiadając konkretny numer mamy szansę trafić do danego komputera, a więc również oraz do jego właściciela.

Sieci ip obejmują komputery na bardzo wielkim terytorium, nie ma dla nich praktycznie żadnych ograniczeń, a co więcej za ich pomocą możemy powiązać ze sobą dwa, lub i znacznie więcej sprzętów, dzięki czemu wszystkie stanowią niejako jedność. Znajomość numerów IP bardzo często wykorzystywana jest również w różnych konkursach, w których możemy raz dziennie oddawać głosy, ponieważ wtedy dobry system sprawdza, czy już głosowaliśmy z danego komputera.

Sieci LAN mają mniejszy zasięg

internet

Autor: Victor van Werkhooven
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym typem sieci, są sieci LAN, a więc takie, które łączą komputery tylko na mocno określonym obszarze oraz to jeszcze w dosyć niedalekiej oddaleniu.

Czy masz ochotę przeczytać uzupełniające porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie (https://timebutik.pl/zegarki-meskie-guess-c-2_12.html) podobne wiadomości dotyczące tej kwestii – odsyłacz jest tutaj.

Mają szansę za jej wsparciem być połączone komputery w jednym bloku, w szkole, lub w firmie. Dzięki tej sieci znacznie prostsze jest przekazywanie informacji między tymi komputerami, co jest niesamowicie ważne w przypadku firmy.

Możliwości są ogromne

Z pewnością sieć proponuje nam nieprawdopodobne sposoby, nie mniej powinniśmy zaznaczyć, że nie daje on gwarancji, iż jeżeli zrobimy coś niewłaściwego, to nikt do nas nie dotrze.

Jeśli chcesz, żeby podobne artykuły pozostały Ci w głowie na dłuższy czas, sprawdź witrynę (https://drlaptop.pl/zbity-ekran-dotykowy/), do której link jest tutaj. Są w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Należy być mimo wszystko uważnym, ponieważ znajomość właściwych sieci sprawia, że wcale nie jesteśmy tutaj tak anonimowi jak to kiedyś próbowano nam wmówić, a co się z tym wiąże, w każdej chwili może się okazać, że będziemy odpowiadać za swoje czyny.