Wyprawka dla oseska.

Kiedy już zbliża się termin rozwiązania, powinno się wyszykować potrzebne nowo narodzonemu maleństwu ubranka i inne niezbędne akcesoria przydatne w czasie pobytu w szpitalu. Z pewnością będą to rozmiaru mini pieluchy jednorazowe.

Autor: www.babymama.pl
Przydałoby się też nieco pieluszek tetrowych albo też z flaneli oraz kosmetyki do pielęgnacji tzn.: mydło dla niemowlaczka, puder, oliwka, krem na odparzenia, rękawiczki – względnie maleńkie skarpetki – aby się nam osesek nie podrapał po twarzy. Wyprawka dla malucha musi również mieścić ubranka które będą konieczne maleństwu drodze do domku. Są to na pewno: czapka, wdzianko wierzchnie, kaftanik, rajtki również bet względnie kocyki dla dzieci (oferta atrakcyjna cenowo). W domku na nowego domownika winna już oczekiwać dużo większa ilość przedmiotów to znaczy: kilka sztuk pajacyków, śpioszków, pampersów, niewątpliwie konieczna będzie także wanienka (najlepiej aby była wyściełana gumową matą antypoślizgową), watki, gaziki potrzebne do czynności pielęgnacyjnych pępuszka, oraz nieduże nożyczki do obcinania paznokci. Łóżko dla niemowlęcia możemy dostać turystyczne bądź też tradycyjne drewniane. Jeżeli postawimy na tradycyjną opcję, winniśmy szczebelki zabezpieczyć dokoła mięciutkimi okryciami. Prócz poduszeczki i pierzynki należy kupić przynajmniej trzy komplety pościeli z bawełny lub też z flaneli. W wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć również mniej więcej pięćdziesięciu sztuk pieluszek tetrowych jak też około 5 egzemplarzy pieluch flanelowych. Potrzebne również będą 2-3 kocyki dla dzieci.

Flaszeczka z gumowym smoczkiem nie jest niezbędną częścią wyprawki dla noworodka jeżeli przyszła mama ma zamiar karmić niemowlaczka naturalnie. To samo tyczy się sztucznych pokarmów. Jeżeli czasowe pojenie okaże się koniecznością, wtenczas bezpieczniej jest dokarmiać bobaska małą łyżeczką, ewentualnie kieliszeczkiem, aby dzieciątko nie utraciło naturalnego odruchu ssania. W sprzedaży mamy ogromny asortyment towarów przeznaczonych dla niemowląt, zatem skompletowanie wyprawki dla noworodka nie powinno nastręczać trudności młodej mamie ani też młodemu tatkowi.

Jeżeli przedstawiana tutaj tematyka jest według Ciebie interesująca, to dodatkowo sprawdź także pozostałe warte zerknięcia teksty!

Proponuję jednakże na takie zakupy pójść ze spisem najpotrzebniejszych towarów, aby o niczym ważnym nie zapomnieć. Kiedy już wyprawka dla noworodka kupiona, walizka z potrzebnymi rzeczami do szpitala spakowana (nie zapomnijmy o potrzebnych dokumentach), tatuś z mamą mogą wygodnie odpocząć w fotelu by zebrać moce na chwile porodu.