Jak wyposażyć pomieszczenie serwerowe?

Serwerownia jest miejscem potrzebującym szczególnego wyposażenia. Poza bardzo pojemnymi dyskami twardymi konieczny jest szereg specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na dobre działanie takiego miejsca. Ogromnie ważne jest także działanie profesjonalnej kadry, potrafiącej prawidłowo tego rodzaju zestaw urządzeń skonfigurować.

Cooler Master Elite 343

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Poza tym potrzebne jest specjalistyczne oprogramowanie, zaprojektowane specjalnie do tego typu działań. Najchętniej wykorzystywanym oprogramowaniem do wykorzystywania w kontekście serwerów jest program winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to profesjonalny system operacyjny, specjalnie przygotowany do tego zastosowania przez korporację Microsoft.

Zastanawiasz się, co inny redaktor wspomina o opisywanym w tym wpisie temacie? Ten wpis ze strony wyjaśni Twoje wątpliwości.

Pracownicy technologii informacyjnej cenią sobie wsparcie techniczne, jakie ta korporacja oferuje swoim użytkownikom.

UrządzeniaSerwery do prawidłowego działania wymagają jeszcze urządzeń zwanych switchami. Są to urządzenia będące łącznikami dla poszczególnych segmentów sieci komputerowej. Urządzenia te ze względu na zróżnicowane zastosowanie charakteryzuje rozmaita liczba portów ethernet. Dla małych serwerowni najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest J9661A. Ten switch ma jedynie 8 portów ethernet i jest idealny dla użytkowników zakładających niewielki serwer. Najczęściej wybieraną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Przyrządy te różni jedynie parę właściwości, każdy pracownik powinien jednak być w stanie dobrać właściwy sprzęt dla swojej firmy. Pamiętajmy również o routerach (routery znajdziesz na tak istotnych dla połączenia z Internetem.

Odbiegnijmy trochę od tematu samej serwerowni. W firmie pracownicy mają do czynienia ze stanowiskami komputerowymi. Jeśli chodzi o komputery stacjonarne czy laptopy wydajność (Laptopy wydajność) ich jest istotnie ważna. Zależy to oczywiście od zajmowanego stanowiska oraz charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik powinien mieć bardziej wydajną kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Większe serwerownieWiększe serwerownie wymagają odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych przełączników. Przy utworzeniu średniej wielkości serwera przydatny może być J9019B, który jest wyposażony w 24 porty oraz szereg potrzebnych udogodnień. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, stworzono jeszcze większe i wydajniejsze przełączniki. Najwięksi potentaci w branży IT korzystają z takich rozwiązań, jak chociażby J9147A, który posiada aż 44 porty i jest stworzony dla najbardziej zaawansowanych serwerowni. Takie urządzenia, najczęściej w parach po parę sztuk, są umieszczane w szafach do tego przeznaczonych, tak, żeby ograniczyć ilość plączących się przewodów. Skonfigurowanie tego typu przyrządu wymaga jednak bardzo kompetentnych pracowników.