Urządzanie mieszkania – zobacz popularne typy drzwi

Drzwi odgrywają niezwykle istotną rolę w życiu codziennym oraz w każdym mieszkaniu. Istnieje dużo typów drzwi, a każdy z tych rodzajów posiada trochę inne zadania. Przede wszystkim wyróżnia się drzwi wewnętrzne i wejściowe. Jeżeli chodzi o drzwi zewnętrzne, to w pierwszej kolejności mają zapewniać bezpieczeństwo właścicielom. Są więc najczęściej dużo bardziej wytrzymałe niż inne drzwi w domu.

Stworzone są również z trwalszych tworzyw. Jeżeli chodzi o te drzwi (drzwi zewnętrzne od niezwykle ważne są zabezpieczenia tam zastosowane. Na dzień dzisiejszy nie wystarczy już zwykły pojedynczy zamek. Najbezpieczniej będzie zastosować profesjonalne zamki patentowe, tworzące dobrej jakości zabezpieczenie antywłamaniowe. Ponadto także stopień zaawansowania i typ zamków zależy od tego, co znajduje się wewnątrz. Inny zamek wykorzysta się do domu jednorodzinnego położonego na uboczu, a inny przykładowo w drzwiach banku.

zamek

Autor: Bella Linea
Źródło: Bella Linea

Po wpisaniu w wyszukiwarkę internetową hasła „drzwi wewnętrzne Warszawa” otrzymuje się dużo rezultatów. Pochodzą one w większości przypadków z witryn przedsiębiorców produkujących drzwi, którzy na tych stronach prezentują swoje produkty. Na witrynach tego rodzaju znajdują się informacje na temat typów drzwi, ich charakterystyki oraz sposoby działania. Drzwi wewnętrzne, jak sama nazwa wskazuje, to takie, które znajdują się wewnątrz domu czy mieszkania. Ich zadaniem jest więc przede wszystkim oddzielanie poszczególnych wnętrz. Nie potrzebują więc zabezpieczeń, jak to ma miejsce w przypadku drzwi wejściowych. Najczęściej tylko część drzwi wewnętrznych jest zamykana; są to zazwyczaj drzwi łazienkowe, które wyposaża się w nieskomplikowany zamek. Specyficzny typ stanowią drzwi kuchenne i łazienkowe. Drzwi kuchenne bardzo często posiadają grubą szybę. Drzwi ( zobacz drzwi łódź) łazienkowe z kolei zwykle wyposażone są w zamek, a także wywietrzniki, przez które wydostaje się para wodna.

przedpokój

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa

Na polskim rynku działa dużo przedsiębiorstw, zajmujących się produkcją drzwi. Wiele z nich produkuje także okna (zobacz okna aluminiowe z Łodzi) czy schody. Jedną z najbardziej znanych firm jeżeli chodzi o drzwi jest Gerda (produkty gerda w ofercie Produkty tej firmy kojarzą się z trwałością, a co najważniejsze ze specjalistycznymi, ciężkimi do sforsowania zabezpieczeniami. Dlatego tak często wyszukiwane na stronach internetowych są hasła typu „drzwi Gerda Warszawa”.