Organizacja ślubów cywilnych za granicą

Organizując wesele za granicą warto szczególnie uważnie zaplanować oraz obliczyć wszelkie możliwości, żeby nie okazało się, że sytuacja przerośnie nasze wyobrażenia finansowe. Trend organizowania wesel za granicą w innych krajach Europy jest już dość powszechnym zjawiskiem. Polskie wesela za granicą przygotowywane bywają niezwykle często, ponieważ wielu ludzi opuściło nasz kraj po studiach szukać nowych możliwości w Niemczech albo Anglii czy do pozostałych krajów Europy, zaprzyjaźnili się z nowymi ludźmi i zdecydowali się wziąć ślub właśnie w kraju, w którym wówczas przebywali.

Śluby kościelne poza granicami kraju

Autor: E. i M. Barteczko
Źródło: abcslubu.pl

Sytuacja taka jednak wymaga przemyślenia wszystkich etapów takiej imprezy oraz szczegółowego zorganizowania całego przedsięwzięcia w taki sposób, żeby nasi goście z Polski byli zadowoleni oraz wszyscy ci, którzy z naszą kulturą nie obcują na co dzień. Czasem ma miejsce, że osoby nieco lepiej zarabiające pragną upamiętnić ten wyjątkowy dzień wyjątkową scenerią. W takich sytuacjach nawet typowe polskie wesele mogłoby mieć miejsce poza granicami naszego kraju, na przykład w Alpach czy w Czechach. Zorganizowanie ślubu poza granicami kraju zdaje się być rewelacyjnym rozwiązaniem dla osób, które nie tylko mają takie możliwości finansowe pozwalające na realizację tak dużego przedsięwzięcia, jak i dla osób, które marzą o wspólnym wyjeździe z całą rodziną i o spędzeniu ze sobą dużej ilości czasu w ten wyjątkowy dzień.

Jeśli opublikowane w tym artykule materiały przyciągają Twoje oko, to oprócz tego zerknij na informacje (http://www.noor.pl/pl/page/6/Aktualnosci/71/Garnitur_dla_Swiadka_na_slubie), które przeczytasz, kiedy klikniesz ten odnośnik!

Śluby poza Polską wymagają również stosownego zorganizowania oprawy muzycznej. Jeśli chcemy mieć stricte polskie wesele, które jednak będzie mieć miejsce poza granicami naszego kraju, należy przede wszystkim zainwestować w dobry zespół muzyczny, jaki zdoła wybrać się z nami w daleką podróż w miejsce imprezy. Z tym oczywiście będą wiązały się dodatkowe koszty. W zależności od tego, gdzie impreza (rozkloszowana sukienka) ma miejsce, cena za dojazd może plasować się w bardzo szerokim przedziale. Typowa cena jednego kilometra dojazdu może wynosić około 1,5 PLN, do tej kwoty musimy dodatkowo zorganizować pobyt dla członków zespołu. Najczęściej przy wyjazdach za granicę należy zapewnić nocleg dla zespołu zarówno dzień wcześniej, jak i dzień po imprezie. Jeśli chcemy mieć udaną imprezę, muzycy powinni być wypoczęci i być w formie. Tym samym może się zdarzyć, że zespół zażyczy sobie większą stawkę za taki wyjazd. Wszelkie koszty dojazdu zespołu z Polski mogą jednak wyjść i tak nieco taniej, niż zamówienie muzyków z Niemiec, gdzie koszty mogą być dużo większe, a repertuar i prowadzenie może być zupełnie niezgodne z naszymi oczekiwaniami.