Czy nowoczesne rozwiązania technologiczne mogą budzić obawy?

Czy nowe technologie w dużym stopniu zmieniły nasz świat, ludzi? Pewnie, że tak! Ma to wiele atutów, choć nie oszukujmy się – komputery i Internet spowodowały, iż choćby o wiele mniej swojego czasu poświęcamy familii, kontaktom ze znajomymi, zasadniczo więcej przesiadujemy w czterech ścianach. Na szczęście nie jest beznadziejnie, wciąż ruszamy się z domu, a więc 100% alienacja nam nie powinna grozić, ale można zaryzykować twierdzenie, że kiedyś relacje międzyludzkie były sporo bardziej głębokie. Pomyślmy jakie są jakby nie patrzeć zalety takich urządzeń jak np. komputer apple – w sumie Apple to świetna firma.

zobacz:
Można w sumie powiedzieć, iż komputery sprawiły, że całe nasze życie stało się dużo prostsze. Czyli najzwyczajniej w świecie nie musimy np. poszukiwać dłuższy czas informacji na któryś temat – przecież dzięki właśnie komputerowi mamy możliwość ogarnąć to wszystko w szybki sposób. Poza tym Macbook Air oraz inne sprzęty spowodowały, że możemy niejako sprawić, iż nawet jeśli nie mamy za bardzo ciekawego żywotu, zainteresowań, będziemy i tak niejako bardziej usatysfakcjonowani ze swojego funkcjonowania. Doceniajmy bardzo duże znaczenie zdobywania wiedzy – szybkiego nadmieńmy.

Warto także zauważyć, że komputery, Internet, diametralnie zmieniły politykę. Weźmy choćby w rachubę ministra Radosława Sikorskiego – codziennie pisze on na Twitterze. To sprawia, iż znaczna część internautów ma możliwość na bieżąco śledzić losy polskiego ministra spraw zagranicznych. Zresztą afera WikiLeaks pokazała, że trudniej jest aktualnie utrzymać coś w sekrecie. Doceniajmy również swobodę wypowiedzi – nawet w reżimowych państwach w akurat Internecie dostrzec można dużo bardziej znaczącą wolność. Demonstracje uliczne dotyczące ACTY dobitnie pokazały, iż nie chcemy rezygnować z wolnego Internetu. Bardzo dobrze, że istnieje takowe medium! Przykładowa oferta tutaj w sklepie.

Praca przy komputerze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Tak naprawdę atutów Sieci, użytkowania komputerów czy blackberry q5 (sprawdź to: ) można wymienić sporo więcej. Najbardziej istotne jest to by postarać się utrzymać jakąś równowagę, czyli nie przesadzać zbytnio z nowoczesnymi technologiami. Choć przesada w drugą stronę również nie jest w porządku.