W biurze też można dobrze spędzać czas!

Dla większości widzów film „Diabeł ubiera się u Prady” to przede wszystkim film o modzie. Jednak w szerszym ujęciu, film odpowiada również o kreowaniu stylu, w czym sporą rolę odgrywają nad wyraz interesująco urządzone wnętrza. Najważniejszym z nich jest eleganckie biuro Mirandy Priestly – redaktor naczelnej magazynu mody.

biuro

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Przed pokojem żelaznej damy świata mody znajduje się recepcja w której lady biurowe w kolorze eleganckiej, zgaszonej pomarańczy służą jako podstawa dla designerskich lamp biurkowych. Wyposażenie stricte biurowe zdobią loga marek znanych z dobrego designu – monitory, notatniki z najwyższej półki.

O idealnym gabinecie naczelnej można by rozmawiać długo. Mieści się jednak w trzech słowach: szyk, klasa i porządek. Może więc dobrze będzie potraktować film jako swoistą podpowiedź? I w chwili planowania naszego biura wziąć pod uwagę filmowy obraz tworząc biuro (szklane ściany) marzeń?

Pierwsze wrażenie jest tylko jedno. Dlatego, tak dużą rolę firmy przywiązują do mebli biurowych, zwłaszcza w recepcji. I nie ma w tym nic nowego gdyż recepcja to jedno z najważniejszych miejsc w firmie. To jak się prezentuje wpływa na dobre wrażenie podczas pierwszego kontaktu z firmą. Kluczową rolę w recepcji odgrywają lady recepcyjne, które zapewniają właściwy kontakt interesanta z pracownikiem, wpływając na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy. Nowoczesne meble kawiarniane biurowe – ich bogata stylistyka,

biuro

Autor: IKEA
Źródło: IKEA

stwarza nieograniczone możliwości urządzania wolnej przestrzeni, zaś różnorodność materiałów daje spektakularne efekty.

Pamiętajmy o oświetleniu. Dzięki swym wyjątkowym formom, eleganckie i zawsze na czasie lampy Artemide (nowoczesne lampy) staną się tzw kropką nad „i” całej stylizacji. To nie jest monotonia i nijakość, którą wszyscy dobrze znamy. To jakość warta najwyższej ceny.

Wszyscy wymagamy utrzymania odpowiedniej postawy podczas pracy. Dlatego znaczącą rolę odgrywają również krzesła biurowe, których używamy podczas pracy w naszych biurach. Obecnie technologia poszła do przodu na tyle, iżwielogodzinna praca za biurkiem i monitorem, nie jest niebezpieczna, zarówno dla naszych oczu jak i kręgosłupa. Dziś, nawet w biurze można odpocząć!