Posiadacze pieców i kominków i amatorzy grillowania bardzo dobrze wiedzą, że czyszczenie kominka z popiołu jest czasochłonne i trudne

Właściciele pieców i kominków również amatorzy grillowania bardzo dobrze wiedzą, że oczyszczanie paleniska z popiołu bywa czasochłonne i przykre. Również podczas samego rozniecania ognia robi się wyjątkowy nieład, gdy odpadki drewna, czy drobinki węgla pryskają się na podłodze. Sposoby są dwa, można zostać przy miotle, szufelce i kuble, ale zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w kompetentny odkurzacz kominkowy.

kominek

Autor: Horus
Źródło: Horus
Pokojowy elektroluks albo odkurzacz centralny nie nadają się do sprzątania palenisk i pieców z popiołu. Plastikowy zbiornik czy papierowa torba na resztki mają zbytnio małe wymiary, by umieścić wszelki popiół, ale przede wszystkim, nie są w pełni bezpieczne. Istnieje zagrożenie, że nawet zimny popiół, np. gromadzony rankiem po wieczornym wypalaniu, po przyjęciu napływu powietrza, może od nowa rozpalić się, a wciągnięty do elektroluksu wywoła w nim pożar – http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-oddymiania/10/rpo-01-reczny-przycisk-oddymiania – – sprawdź dodatkowe informacje na .

Zakup odkurzacza kominkowego wydaje się więc być pewnym, pożytecznym i tanim rozstrzygnięciem. Odkurzacz kominkowy z silnikiem to przydatne rozwiązanie dla każdego gospodarstwa domowego, w którym znajduje się palenisko.

Podobał Ci się zaprezentowany wpis? Jeżeli tak, poznaj dodatkowe informacje, które z pasją omówiliśmy w najnowszym artykule (https://max-meble.pl/szafy-wnekowe/).

domowy elektroluks nie może być używany do czyszczenia kominków, bowiem wkład na odpady wypełnia się bardzo prędko, a popiół przylepia się do filtra nieraz zamykając go.

kominek

Autor: anne arnould
Źródło: http://www.flickr.com
Chłodny popiół jest wciągany i stopowany wewnątrz pojemnika odkurzacza. W celu ubezpieczenia odkurzacza przed przegrzaniem posiada on przełącznik cieplny, dzięki któremu praca napędu jest solidna.
Dla posiadaczy palenisk nieodzowny jest parawan kominkowy. Nie tylko ubezpiecza przed iskrami, ale jest fenomenalną dekoracją pokoju. Parawan kominkowy może być zbudowany ze szkła wzmacnianego, ale także z drobniutkiej siatki metalicznej. Wykończony strojnymi okuciami, bądź całkiem proste, z pięknymi stabilizującymi nóżkami, pasują do każdego wystroju wnętrza. Ochraniają przed rozpryskiwaniem iskierek, jednak przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo maluchom i zwierzętom domowym.