Daleka północ – bliskie ludziom wnętrza do mieszkania

Odległa północ ma to do siebie, iż przez większość roku panuje tam mało korzystna aura. Jest mroźno, wietrznie i śnieżnie. Kiedy już pojawia się wiosna miast słońca otrzymujemy żmudne roztopy śniegu, jakie potrafią ciągnąć się aż do maja. Co w tym momencie zrobić?

Pokój z dużą ilością przestrzeni

Autor: Gwyneth Anne Bronwynne Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Możemy pić dużo kawy, podróżować do ciepłych krajów, możemy także chodzić do kina i na seanse filmowe ,w których słońce aż bije z ekranu.

Jeśli przypadły Ci do gustu zagadnienia owego wpisu, to do sprawdzenia (https://www.cermag.com.pl/pl/aktualnosci/newsy-z-cermagu/galeria-wnetrz-proszkowska-54-oficjalnie-otwarta-2) jest też kolejna witryna, gdzie wyszukasz wiele szczegółów na ten temat.

Istnieje jednakowoż bardziej korzystny sposób.

Odpowiedzią na te utrudnienia dotykające co roku daleką północ jest specyficzny styl, styl skandynawski . Początku jego powstania warto właśnie szukać w pogodzie. Żmudne, męczące zimy, krótkie dni, mało słońca, to czynniki, jakie wpływają, że tam na północy życie jest dość ponure. Skandynawowie odnaleźli jednak najbardziej korzystne antidotum na depresję – domowe wnętrza, które stały się rozświetlone i bardzo pogodne.

Najlepsze w tego typu postępowaniu okazały się inicjatywy wnętrzarskie, jakie umożliwiły na prowadzeni bardziej zdecydowanej ilości światła do domostw. Dzięki tego typu praktykom z łatwością zdołano uzyskać odczucie znacznej przestronności, a jednocześnie czystości i schludności. Bardzo znamienne dla krajów skandynawskich pokaźne okna w znakomitej ilości rozwiązań są odkryte, niekiedy przesłania je tylko zwiewna firanka, która jest bardziej detalem ozdobnym niż praktycznym.

Pokój na poddaszu

Autor: d.s.p
Źródło: http://www.flickr.com

Wnętrze wyróżnia się lekkością. Wpływają na to meble zrobione z surowego, jasnego drewna. W użyciu są przede wszystkim naturalne budulce, takie jak len, bawełna lub drewno. Warto zauważyć, iż styl skandynawski z jednej strony odznacza się surowością (obecny jest tu pierwiastek położenia geograficznego – nie da się go ominąć w umeblowaniu), a z innej strony jest bardzo życzliwy.

Najbardziej znamienne, że taki styl jest bardzo użytkowy i to chyba główny powód, dlaczego osoby na całym świecie wybierają urządzenie mieszkania w ten sposób. Kolory w tego typu wnętrzach są raczej blade, ale czyste i naturalne, jak wrzos, róż lub niebieski. Często spotykane są w połączeniu z barwami ciemnymi, odcieniami brązu, grafitu, po czerń. Dekoracje w takim stylu to po prostu przedmioty codziennego użytku o niezwykłych, niespotykanych kształtach.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Sprawdź także podobne wpisy na ten przedstawiany wątek, które zapewne są podobnie wciągające.

Popularna jest też typografia naniesiona na różne przedmioty.