Muzyka w sztuce i biznesie

Blisko 80 procent wiedzy jakie do nas dochodzą to obraz, reszta informacji zatem ok 20 % przypada na inne zmysły. Współcześnie możemy uznać, że mamy skłonności do przywiązywania coraz większej wagi do obrazu oraz dźwięków i obrazów. Zewsząd nas otaczają, zaczynając od reklam poprzez programy telewizyjnie. Właśnie ta ostania – jedenasta muza – przyzwyczaiła nas do koegzystowania dźwięku i obrazu.

Już nawet w kulturze na ambitniejszym poziomie rozwinęła się odrębna branża kultury, to jest muzyka do filmów. Najogromniejsi kompozytorzy muzyki klasycznej komponują dziś dla kinematografii. Muzyka do prezentacji – wedle słów muzyków – jest trudnym kawałkiem chleba.

Jeżeli po przestudiowaniu publikowanego artykułu będziesz pragnął zgłębić informacje na opisywany temat, to pomocne omówienie niesamowicie Ci pomoże – kliknij i zobacz!

Twórca nie może sobie przyzwolić na pełną dowolność gdyż ścieżka dźwiękowa nie może dominować nad obrazem, ma go tylko uzupełniać, czasami wzmacniać jakieś odczucie. Najlepsze z tych utworów żyją potem własnym życiem. Bywa i tak, iż jakiś utwór nie jest stworzony jako muzyka do filmu, a jednak kojarzony on jest jednoznacznie z filmem.

muzyka do prezentacji

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z częścią oratorium popularnego polskiego kompozytora. Mało kto z słuchaczy zdaje sobie sprawę iż ten utwór jest jedynie zapożyczony do filmu. Muzyka do filmów poza uzupełnieniem obrazu jest również sposobem na popularyzację ambitniejszej muzyki. Z pewnością jakaś cząstka widzów będzie poszukiwać motywu muzycznego, dzięki temu zdołają poznać bogactwo muzyki poważnej. Coraz większą popularnością cieszy się muzyka do gier. Ona także może być dobrym rozwiązaniem na oświatę muzyczną. Muzyka nie jest wyłącznie domeną rozrywki, wykorzystujemy ją nierzadko w aktywności gospodarczej. Już w szkole wymaga się od słuchaczy żeby przygotowali pokazy w sposób przyciągający. Aby osiągnąć zaplanowany zamiar warto jest dopasować odpowiednią muzykę do prezentacji. Rzecz jasna takie szkolne pokazy są amatorskie.

Czy masz ochotę przeczytać uzupełniające porady? Jeśli tak, to zobacz w witrynie podobne wiadomości odnoszące się tej kwestii – odnośnik jest tu.

Biznesy które postawiły na taką formę reklamy, polecają kompozycję profesjonalistom żeby muzyka do prezentacji została jak najlepiej zapamiętywana. Autor:

Rzecz jasna muzyka do prezentacji powinna zostać należycie dobrana, inna na przykład do prezentacji ekonomicznej a całkowicie odmienna gdy tematem prezentacji ma być nowiutki dynamiczny samochód. Rzecz jasna najogromniejsze znaczenie ma dla biznesu reklama a toteż i muzyka do reklamy musi zostać stworzona na najwyższym poziomie.