Terapia leczy jąkanie

Zaczyna się niewinnie i łatwo to przegapić: dziecko czasami przeciąga sylaby i zacina się. To właśnie oznaki jednej z trudniejszych chorób, która może zaważyć na całym życiu. Nie ma jednej metody na jąkanie, ale istnieje logopedyczna terapia, która pomaga leczyć tę przypadłość.

Autor: timsamoff

Źródło jąkania
Niełatwo określić, gdzie jest przyczyna tej wady.Istnieje jąkanie organiczne to pewnego rodzaju upośledzenie fizyczne. Drugi typ to jąkanie czynnościowe pojawia się wywołane traumą, stresującym przeżyciem. Zdarza się, że dzieci jąkają się jedynie w szkole – w określonej klasie.

Każde dziecko ma swoje tempo rozwoju. Niektóre uczą się mówić od razu, inne nie mogę przekroczyć tej bariery. Pomiędzy 4 a 8 rokiem życia bywa, że dzieci zaczynają się jąkać. To bardzo często połykanie sylab, znamienne jest też częste zacinanie się. Bywa, że to tylko tymczasowe zaburzenia i po chwili się kończą, dlatego też ten kłopot nazywa się jąkaniem rozwojowym. Jednak w tych zaawansowanych rodzajach zaburzenie artykulacji zamienia się w prawdziwy horror. Chory odczuwa nacisk i brak tlenu w klatce piersiowej, a słowa, pomimo prób, nie „chcą się” artykułować. Później mogą pojawić się tiki, skurcze mięśni twarzy, które są źródłem następnych stresów, jeszcze mocniej komplikując chorobę. Wyjściem jest jest przemyślana terapia (vivamedica.pl/terapia-manualna) i sprawdzony logopeda Pani Szerszeńska ze stolicy.

Autor: flattop341

Terapia logopedyczna działa
Popularne ćwiczenia na jąkanie rozluźniają aparat mowy. To zwykle dmuchanie balonów, dokładne wymawianie głosek w lusterku. Niezbędna jest terapia – http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/psychoterapia-rodzinna – psychologiczna. Chorzy mogą mieć kłopot z zwyczajnymi zachowaniami takimi jak wykonanie telefonu, wizyta w sklepie, a porażka rodzi kolejny problem. Chodzi więc także o to , by nabrać dystansu i nie wstydzić jąkania. Pokonanie stresu to początek swobodnej rozmowy.

Jąkanie to wielopłaszczyznowe, poważne zaburzenie komunikacji. Wyjść z tej trudnej sytuacji pomoże dobry logopeda Warszawa jest znanym w kraju ośrodkiem, leczenia takich schorzeń.

Źródło: szerszenska.com