Aranżując przestrzeń w naszym mieszkaniu powinniśmy zatroszczyć się o doskonały wygląd każdego pomieszczenia, niezależnie od jego przeznaczenia

Tyczy się to także łazienki, która stanowi oczko w głowie niejednej gospodyni domowej, zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada ona urządzonej osobno toaletki dla siebie. W takim wypadku łazienka powinna być odpowiednio urządzona z miejscem tak na środki czystości, jak i kosmetyki.
Ważną rolę w łazience pełni miejsce do mycia, a więc wanna, ewentualnie prysznic. Wanna jest o tyle praktyczniejszym rozwiązaniem, że można ją przystosować również pod prysznic. Domownicy mogą się w wannie rozłożyć, zrelaksować – albo, gdy jest odpowiednio oszklona – wziąć szybki prysznic.

Niemałym powodzeniem na rynku cieszą się wanny prostokątne Ravak. Są prostokątne, jednak to nie znaczy, że zawsze wyglądają tak samo – wanny te mogą być dowolnie formułowane i mogą posiadać różne długości. Są to na ogół wanny (kliknij : www.prymat.net/) wyprodukowane z akrylu, który jest bardzo plastycznym materiałem. To sprawia, że, w odróżnieniu od wanien z żeliwa, czy ze stali, mogą zawierać przeróżnego rodzaju zagłówki, podłokietniki i wygodne siedziska, których nie dałoby rady wykonać z innych materiałów do produkcji wanien. Poza tym, w porównaniu z innymi wannami, modele akrylowe są dość lekkie, dzięki czemu można je łatwo przetransportować i zamontować we wnętrzu łazienki (więcej na stronie)

Akrylowe wanny prostokątne ravak (link do oferty) są gładkie i odporne na odbarwienia powstałe na skutek rdzy i osadu wapiennego. To powoduje, że bardzo łatwo zachować je w czystości, a gdy już przyjdzie do czyszczenia, nie ulegną zadrapywaniom i długo zachowają wytrzymałość. Bardzo ważne dla wielu użytkowników kochających gorące kąpiele jest to, by wanna zachowywała również jak najdłużej temperaturę. Omawiane wanny na relatywnie długo zachowują odpowiednią temperaturę wody, a na pewno dłużej niż wanny wykonane ze stali.

Ze względu na swoją lekką wagę wanny akrylowe powinniśmy stabilnie przymocować, stąd też kupując konkretny model sprawdźmy czy można kupić od razu odpowiedni stelaż, dzięki któremu będzie się stabilnie trzymała. Warto również zwrócić uwagę czy wanna jest funkcjonalna, a więc czy można zainstalować w razie potrzeby system do hydromasażu, czy jest możliwość uzupełnienia parawanem nawannowym itp.