Oświetlenie do domu

Polacy obecnie często zdają sobie sprawę jak istotną rolę w wystroju mieszkania pełni dobrze dobrane oświetlenie. Światło może podkreślić fakturę obiektu, dodać mu charakteru i w sposób delikatny poprawić widoczność we wnętrzu. Istotna jest przy tym temperatura oświetlenia, oraz umiejscowienie urządzenia. Źródła o neutralnym kolorze światła są na dzień dzisiejszy ciężko dostępne, stosuje się więc świetlówki, lampy halogenowe i energooszczędne oświetlenie LED. Najbardziej korzystne rezultaty w ozdobnym oświetlaniu mieszkania otrzymuje się przy odbiciu światła od sufitu bądź ściany. W celu uzyskania takiego efektu, stosuje się więc wszelkiego rodzaju lampy.

Światło jest w stanie relaksowaćSalon powinien być miejscem, w którym można zrelaksować się po pracy – przykładowo czytając książkę.

Dwie lampy

Źródło: http://www.flickr.com

Znaczące jest więc (klikaj), żeby światło nie było zbyt intensywne i posiadało odpowiednią, naturalną barwę. Dla osiągnięcia takiego rezultatu, wykorzystuje się kilka źródeł o odmiennej temperaturze światła – na przykład stosowane na przemian światło żarowe i ledowe. Planując oświetlenie salonu (Apdmarket), warto kupić lampę o małej mocy, z plastycznym ramieniem, bądź skierowaną w dół – tak, żeby można było oświetlić nią książkę. Światło może działać odprężająco także w łazience – właściwie dopasowane plafony mogą przyjemnie urozmaicić romantyczny wieczór z ukochaną osobą. W łazience nie jest wymagane silne światło, oświetlenie łazienkowe nie powinno być więc (link tu…) zbyt ostre i rażące. W miejsce jednej, mocnej lampy, można zamontować kilka o mniejszej mocy i ciepłej barwie.

Mocne oświetlenie do precyzyjnej pracyW miejscach, gdzie wymagana jest precyzja, będzie przydatne silne oświetlenie. Takich miejsc w domu nie ma zbyt wiele, a zaliczają się do nich: garaż na samochód, gabinet i kuchnia. Lampy kuchenne są niezwykle ważną częścią oświetlenia wnętrz, powinny tworzyć mocne, punktowe światło o zimnej barwie. W tego rodzaju warunkach gotowanie potraw, szczególnie przygotowywanie mięsa jest dużo łatwiejsze, niż przy tradycyjnym świetle. Źródła światła w kuchni można dla lepszego efektu wizualnego wmontować w meble kuchenne, na przykład nad blatem do przygotowywania potraw.