Chcesz zwiedzić jakieś nowe miasto? W jaki sposób – samochodem, pieszo czy rowerem? Każde z tych rozwiązań ma pozytywy i minusy

Czy także masz tego typu obiekcje, jak znajdujesz się w nowym miejscu? Jak najkorzystniej zwiedzić takie miejsce? Czy wynajmować przewodnika, zrobić to samemu, lecz pieszo, rowerem, a może autem? Możliwości jest naprawdę sporo i czym bardziej znane miasto, tym bardziej bogata baza ofert, z jakich możemy skorzystać. Podejmując taką decyzję zawsze powinieneś zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie ważne, ile masz dni na zwiedzanie jakiegoś miejsca i ile masz na to pieniędzy.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Większość z nas wybierze do poznawania nowego miejsca własne nogi. To niezwykle niedroga metoda, lecz czy najkorzystniejsza? Wiadomo, nie stracimy żadnych pieniędzy na komunikację, więc to jest wielki pozytyw. Niemniej, w zależności od wielkości miasta nie wiadomo, czy damy radę wszystko obejść. I czy nasza kondycja w ogóle nam to umożliwi. Niestety, lecz w wielu ciekawych miejscach, by zwiedzić wszystko niezbędne jest naprawdę dużo czasu. Odpowiednim sposobem jest połączyć zwiedzanie – strona – na nogach z dodatkiem komunikacji tramwajowej czy autobusowej. Jesteśmy w stanie skorzystać z metra, jeśli jest osiągalne w danej lokalizacji.

Dość normalnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie roweru. No tak, nie tylko, że prędko, to ponadto tanio. Oczywiście, zależnie czy będziemy mieli swój rower, czy będziemy go wypożyczać. Jak swój to naturalnie jesteśmy w stanie na tym zaoszczędzić, jak wypożyczymy to zapłacimy, w zależności od miejsca te ceny mogą się wahać. Zwiedzanie rowerem także ma jednakże poważne wady. Nie każde bowiem miejsce jest odpowiednie, ażeby zwiedzić je rowerem. Nie ma w nim ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest straszny. Takie więc zwiedzanie – zwiedzanie wrocławia – nie dość, że utrudnione, może być dodatkowo bardzo ryzykowne.

auto

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

A może zwiedzanie autem. To najlepszy sposób do odwiedzenia najważniejszych miejsc w danej lokalizacji. Można sobie bowiem wybrać kilka miejsc, jakie powinniśmy zobaczyć i jeździć w takie miejsca autem. Możemy mieć swój samochód, lecz jak nie mamy również nie ma problemu, zawsze możemy taki wypożyczyć (na przykład jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków – ). Tu również w zależności od miejsca ceny będą się wahać (zobacz). Od niskich do wysokich. To ciekawe rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny jest w danym miejscu, gdyż jeśli w danym mieście są wielkie korki, jak na przykład w Moskwie, to zwiedzanie samochodem może być bardzo trudne.