We współczesnych czasach nie tylko komputer wykorzystujemy do surfowania po sieci.

Powszechne stały się też smartfony i tablety, na jakich z powodzeniem możemy przeglądać witryny internetowe, więc mobilne strony to dzisiaj warunek każdej firmy, która chce poszerzyć grono klientów i dawać możliwość dogodnego dostępu do danych, które udostępniają.

Sprawdźmy, jakie walory powiązane są z niniejszym rozwiązaniem.
Należy zacząć od tego, iż strona mobilna stworzona jest tylko pod mobilne urządzenia, gdyż ma odmienną grafikę, metodę nawigowania, jak również domenę – wszystko dostosowane do mniejszych wymiarów ekranu – dlatego też nie może wyglądać jak wersja desktopowa. Nadrzędnym wymaganiem strony mobilnej jest jej momentalne ładowanie po rozpoznaniu, że internauta wszedł na nią z urządzenia przenośnego. To misja programistów pilnujących wdrożenia nowego kodu.

Ten artykuł wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na więcej opisy? Zatem nie wahaj się i klikaj sitodruk maszyny używane w poniższy link.

Co zatem zyskuje zaciekawiona osoba?

Nokia X7

Autor: Nokia
Źródło: Nokia

Przede wszystkim przyjemność przeglądania, gdyż strona natychmiast przystosowując się do ekranu nie zmusza do nieprzerwanego przesuwania palcem treści i powiększania jej, ponieważ inaczej trudno byłoby cokolwiek przeczytać. (Zobacz co to handel mobilny). Tekst jest odpowiedni do ekranu, a nagłówki stosownie pomniejszone, aby nie zasłaniały nam całego widoku. Tak samo okrojone są pliki graficzne, jakie na normalnej stronie mogą zajmować nawet cały ekran. Dzięki temu cały portal ładuje się dużo szybciej, niż gdybyśmy chcieli zajrzeć na desktopową wersję strony z telefonu. Na dodatek strony mobilne są łatwiejsze do wdrożenia, gdyż istnieje sporo gotowych szablonów, jakie można wykorzystać na swoim portalu i znacznie przyspieszyć wszelkie działania. Oprócz tego nie ma kłopotu z zamieszczeniem witryn wyżej w wynikach wyszukiwania, albowiem wyszukiwarki bez trudności rozpoznają mobilne strony.

Nie da się ukryć, iż dobrze jest zoptymalizować swoje strony do wersji mobilnej oraz umożliwić internautom wygodne korzystanie z naszych serwisów, co jest szczególnie istotne w przypadku sklepów internetowych. Klient mający pozytywne doświadczenia chętniej wróci do naszego sklepu i dokona kolejnych zakupów niż osoba, która z trudem kliknęła w wybrany produkt i umieściła go w koszyku. Warto jest rozważyć to rozwiązanie.

Więcej na