Kulturowe impresje na miarę aktualnych czasów. Jakie są i dlaczego się tworzą? Czy zawsze istniały?

Odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości to nie lada wyczyn. W każdym, najbardziej niepozornym miejscu spotkać jesteśmy w stanie znak zapytania, który będzie nas zadziwiał jeszcze nie raz i nie dwa. Nie funkcjonujemy w zamknięciu, więc tego typu sytuacje będą na porządku dziennym. Nie żyjemy za murem, jak w czasach komuny, więc kultura, zwyczaje i pozostałe zjawiska będą pojawiać się na naszym podwórku. Nie warto się przed tym bronić, bo możemy na tym zyskać. Wszystkie państwa bowiem korzystniej się rozwijają, jeśli umożliwiają mieć swoje zdanie, oczywiście w pewnych granicach.

Jeśli chodzi o dominującą kulturę w dzisiejszych czasach, to jest nią z pewnością kultura korporacji. Terminy jak service desk (kliknij) czy outsourcing it, są czymś normalnym w każdej wielkiej, światowej firmie. Te wyrażenie jak znaki, jak wytrychy do innej rzeczywistości, stają się konkretnymi drogowskazami dla rzeszy zatrudnionych osób w takich miejscach. Pozwalają na lepsze poznanie miejsca, w jakim pracują, jego obyczajów i kultury.
To raczej normalne, iż w każdym okresie są tego typu kulturowe zjawiska. Zresztą język angielski i kultura korporacyjna to aktualnie zwyczajne zjawisko, nie można bronić się przed tym szaleńczo wymachując rękami. Przed latami dziewięćdziesiątymi posiadaliśmy inną kulturę, radziecką, więc trzeba było znać rosyjski. Kto nie znał, ten albo nie piastował jakiegoś istotnego stanowiska, albo zwyczajnie nie chodził do szkoły. Jest jeszcze jedna teoria, kto nie znał, ten świadomie nie chciał go znać. W dzisiejszych czasach przed językiem angielskim tak się nie wzbraniamy, ponieważ nie jest on nam narzucony, ale trzeba go znać.

Jeśli przedstawiany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link formy opodatkowania działalności gospodarczej, a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię bardzo zainteresują.

W każdych czasach odnajdziemy więc taki miękki nacisk, miękki przymus, iż trzeba coś znać, byażeby odnaleźć się w rzeczywistości.

Zdalna praca programisty

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com

Jesteśmy w stanie to zaakceptować jeszcze z innych powodów. Przecież nauka danego języka.

Jeśli chcesz poznać więcej wiadomości na ten temat, to spójrz na opublikowany tu post a odnajdziesz podobne ciekawe informacje.

to w końcu nowa umiejętność, którą warto poznać. Pomyślmy jakbyśmy robili to dla własnego rozwoju, a nie dla jakiegoś odgórnego planu. Tak pojmując taka nauka jest bardziej przyjemna i bardziej owocna. Może również być ciekawą przygodą, poznawanie nowej kultury przyswajając język obcy, ale na swój sposób bez nakazu i narzuconych sposobów działania. Takie coś na pewno korzystniej zadziała niż wszystkie lekcje, które wkuwamy „na blachę”.