Macie komplikacje z zajściem w ciążę? Koniecznie oboje powinniście się zbadać

Z plemnikami nie ma żartów, dokładnie 20 milionów powinno znajdować się w prawidłowej porcji męskiego nasienia. To właśnie od tego, czy ta ilość jest prawidłowa, możliwe jest zapłodnienie komórki jajowej. Jeśli sprawa wygląda inaczej, są z tym problemy, to należy zbadać nasienie. Jak to zrobić?

Kobieta w ciąży

Autor: baby-shower.pl
Źródło: baby-shower.pl
Sposób jest prosty i nie musimy się tym stresować. Najistotniejsze to jednakowoż mieć pojęcie od czego zacząć. Pierwsze co powinniśmy wykonać to kupi test na płodność. Nie jest właściwie ważne, czy test będziemy wykonywać w domu czy u doktora, niezbędne są ustalone przygotowania. Parę dni przed testem powinniśmy zapomnieć o seksie, jeśli zaś przechodziłeś jakąś chorobę lub leczenie, musisz odczekać kilka tygodni. Powinieneś również mieć na uwadze, że są czynniki, które obniżają|zmniejszają jakość nasienia. Najbardziej istotne z nich to palenie papierosów i nadużywanie alkoholu, negatywnie na nasienie wpływa również przegrzewanie jąder (testy na płodność więcej informacji).

Nimowlak

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chcesz koniecznie przeprowadzić tego typu test (zobacz również testy kompetencji) w domu, masz taką ewentualność. Osiągalne są testy płodności dla mężczyzn do domowego użytku. Nie potrzebujesz recepty, kupisz go w każdej aptece. Na jego zestaw składają się pojemniczek na spermę, roztwór testujący, tester i zakraplacz. Zasada działania to wykorzystanie specjalnego roztworu, jaki barwi plemniki. Im jest ich większa ilość w nasieniu, tym bardziej intensywny kolor. Uzyskany kolor należy skonfrontować z wzorcami, jakie odnajdziemy na dołączonym do zestawu testerze. Taki test kosztuje około 200 złotych, lecz zawiera dwa osobne zestawy do wykonania koniecznych prób.

Test domowy sprawuje się nieźle, daje wiedzę na temat płodności, jednocześnie nie jest diagnostyczny. Ważne jest bowiem nie jedynie ilość plemników, ale także ich jakość, czyli jaką mają budowę czy ruchliwość. Takiego czegoś zwykłym domowym testem nie uda nam się sprawdzić. Jeśli chcemy naprawdę wiedzieć, co nie gra z płodnością, najlepiej skorzystać z pomocy fachowca (zobacz tutaj na Najlepiej zgłosić się do poradni andrologicznej lub kliniki niepłodności. Lekarzami, którzy zajmują się najczęściej problematyką płodności są ginekolodzy, więc ginekolog Twojej partnerki może polecić odpowiednią przychodnię, w której przeprowadza się fachowe testy płodności. Po takim fachowym teście będziesz wiedział już wszystko, a wszelkie wątpliwości rozwieje doktor, który w takim badaniu zobaczy to, to co laik pewnie przeoczy.