Bagatelizowane codzienne rzeczy

Każde mieszkanie, czy to duży, lub malutki powinien mieć wskazane rzeczy. Na co dzień o nich nie myślimy, bo korzystamy z nich automatycznie, zapominamy, iż praca bez takiej wsparcia stałaby się bardzo męcząca, co więcej, niemożliwa. Przypomnijmy sobie co mamy na stanie, a jednocześnie zwróćmy hołd tego typu skromnym bohaterom.

sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie dostępne środki do dezynfekcji to konieczna ochrona przed zalewającym i zalepiającym nas brudem. Jak moglibyśmy zatroszczyć się o czystość naszego mieszkania bez tych chemicznych pomocy )? Wydaje się to nie do zrobienia. Oczywiście, wielu ma swoje bardziej domowe sposoby, jak zlikwidować plamę czy pokonać pewne zabrudzenie, jednakże w większości przypadków to nie pomaga. Zawsze w takim momencie w pobliżu jest płyn do dezynfekcji zabawek, który – w zależności od poziomu zaawansowania – zlikwiduje plamę, zniszczy osad, wyczyści sprzęt łazienkowy czy uwolni gazówkę od tłuszczu.

Sprzęt grający, laptop, lodówka i pralka? Co łączy tego typu przedmioty? Zdecydowanie ogromne ułatwienie funkcjonowania, chociaż taka lodówka i komputer (podłączony do sieci) to rzeczy konieczne do funkcjonowania. Najważniejszym jednocześnie wspólnym mianownikiem jest ich uzależnienie od… prądu. No bo co byśmy zrobili bez prądu, odpowiedź nasuwa się – nic. Na co dzień nad tym się nie zastanawiamy, funkcjonuje w domu wszystko napędzane przez elektryczność. Gdyby nagle go zabrakło… to aż trudno to sobie wyobrazić. Wystarczy, że nie ma przez chwilę, przykładowo, w czasie burzy, a już jakoś nie do przyjęcia. Tak samo ma się sprawa z wodą.

Trudno też sobie wyobrazić nieogrzewany dom (Bryksy – jak kupić mieszkanie) zimową porą. Szczególnie zapominamy o tym w mieszkaniu gdzie mieszka wiele rodzin, gdzie posiadamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się troszczyć, w każdej chwili mamy możliwość odkręcić kurek, by zaraz nasze mieszkanie wypełniło się przyjemnym ciepłem. O tym komforcie przypominamy sobie, kiedy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się wtedy beznadziejnie, gdyż trudno czuć się w tego typu mieszkaniu normalnie. Na zewnątrz ziąb, przez ściany i okna – szczegóły pod tym łączem: montaż okien w ociepleniu – dostaje się go coraz więcej do domu. Okropne doznanie. Wtedy właściwie doceniamy to, co niby otrzymujemy normalnie, jak gdyby automatycznie, lecz nie myślimy, iż mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się takie coś normalne.