Efektowna i funkcjonalna pościel

Pościel jest jednym z najważniejszych elementów wszystkich sypialni. Oprócz odpowiednio dobranego łóżka to właśnie pościel jest tym elementem, który zapewnia spokojny i skuteczny odpoczynek nocny. Poza tym funkcją pościeli jest też utrzymywanie wysokiej temperatury podczas zimnych dni.

Poza tym pościel może również spełniać funkcję odwrotną, a zatem w ciepłe letnie noce dawać chłodzenie. Tego rodzaju efekt otrzymuje się poprzez zakup elementów z lekkiego, przewiewnego, a do tego zimnego materiału, jakim jest przykładowo tkanina satynowa. Jeżeli z kolei mowa o prześcieradłach, to ich wybór zależy od konkretnej osoby. Ci, którzy preferują rozwiązania bardziej funkcjonalne, kupią zapewne prześcieradło z gumką, dzięki której nie zsuwa się ono z materac, ponieważ gumka zaczepiona jest o jego brzegi. W gronie polskich produktów bardzo znana jest na przykład pościel Andropol – więcej na , a więc produkowana przez polską markę, posiadającą bardzo duży wybór pościeli rozmaitego rodzaju, o różnych kolorach i szerokim wyborze materiałów.

Kolorowe koce

Autor: s.Oliver
Źródło: s.Oliver

Kapy i koceWiększej części ludzi wyraz „pościel” kojarzy się głównie z rzeczami takimi jak kołdra, poduszka czy prześcieradło.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego zagadnienia i czytaj (https://inwencja-meble.wroclaw.pl/galeria/) o tym, co bardzo Cię interesuje.

Tymczasem w sypialniach i nie tylko tak samo istotną funkcję pełnią inne akcesoria uszyte z materiału, takie jak przykładowo rozmaite koce i narzuty. Mogą one służyć przykrywaniu się w czasie dużego zimna, ale często także stosowane są jako ozdoba umieszczana na pościelonym już łóżko. Kapy niekiedy są także przeznaczone do kładzenia na kanapach i fotelach. Wśród koców niezwykle popularne są koce akrylowe – z uwagi na dużą miękkość materiału i to, że są miłe w dotyku i stosunkowo lekkie.

Dla dzieci i młodzieży
Szczególny rodzaj odbiorców, także w kwestii artykułów pościelowych, tworzą odbiorcy młodzi, a więc dzieci i młodzież. W kwestii najmłodszych, to pościel stworzona do kołysek i łóżeczek zwykle jest kolorowa, a jej wymiary ograniczone. Za to pościel młodzieżowa nierzadko ma już typowo „dorosłe” wymiary. Przykładem może być pościel młodzieżowa 160×200 – , zaskakująco chętnie zamawiana w sklepach tego typu. Pościel dla młodszych użytkowników zwykle posiada dostosowane do ich zainteresowań elementy. Na przykład elementy pościeli małej dziewczynki mogą mieć kolor różowy i mieć wzór z księżniczkami Disneya.