Sprzątanie to świetny test na to czy jesteś konsekwentny

Istnieją takie czynności, które wymagają od nas stanowczości oraz systematyczności. Można do tej grupy zaliczyć wiele codziennych obowiązków: porządki, wychowanie dziecka, dieta, ćwiczenia i inne. W każdej z wymienionych aktywności liczy się systematyczność oraz utrzymanie swego rodzaju dyscypliny, która pozwala na osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Weźmy takie porządki. Załóżmy, iż robimy to, jak większość Polaków, w dzień wolny. Myjemy okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, myjemypodłogę mopem, korzystamy z wielu innych pojemników, w których znajduje się odpowiedni środek, na poszczególne brudy: łazienkowe, kuchenne czy te zalegające w pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy robić porządki systematycznie, gdyż jeśli nie dopatrzymy tego obowiązku choć raz, zagubimy swój rytm, a normalnych rozmiarówobowiązek niepotrzebnie urośnie i będzie nas przerażał swoją wielkością.Kolejny przykład jest bardziej poważny – odchowanie potomstwa. Tutaj z pewnością popełnimy dużo błędów. jeżeli nie będziemy za każdym razem konsekwentni, nasza pociecha to wykorzysta. Trzeba natomiast wziąć poprawkę, że przecież ten mały człowiek to istota żywa, nie można opieki nad nim porównać do zwykłego obowiązku. W takich sytuacjach musimy się wyróżniać nie samym wojskowym drylem i starannością, ale musimy doliczyć także czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję mopy do mycia podłogi.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest z kolei bardzo proste, ale tylko w teorii. Jedz odpowiednie ilości, o konkretnych porach, nie napychaj się do snu, unikaj słodyczy… Wszystko na papierze wygląda pięknie, lecz gdy przychodzi, do praktyki wtedy dopiero zaczynamy rozumieć, czym jest obowiązkowość w temacie trzymania się diety. Jest to długa i żmudna bitwa o lepsze dla nas jutro, jest to walka z czymś czego nie widać, ale także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi przyzwyczajeniami jedzeniowymi, to tak samo jak zmienić część siebie. Nie jest to łatwe.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Na sam koniec taki oto przykład – trening, jest dość podobny do trzymania się diety, jednak tylko pozornie. W przypadku diety musimy zmienić nawyki kulinarne, lecz kiedy trenujemy zmianie ulega coś jeszcze.

Intryguje Cię taka kwestia? Jeżeli tak, to bez ociągania kliknij tutaj – ta optymalna strona www (http://www.leclerctychy24.pl/) też także okaże się warta zainteresowania.

Jedzenie owszem, gdyż kiedy ćwiczymy nie powinniśmy obiadać się niezdrowym jedzeniem, jednocześnie jednak musimy zmienić… siebie. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga dyscypliny i pracy nad sobą za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się wtedy w ciągła batalię, ale warto do niej stanąć.

Szukasz użytecznych informacji? To dobrze, ta strona internetowa sprawy spadkowe szczecin na pewno Cię zaciekawi, ponieważ są tam wiele niezwykle pożytecznych danych.

Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. trwałe pojemniki.