Jakiego rodzaju profesjonalne oświetlenie najlepiej nie zawiedzie na scenie?

Światło było znane na scenach muzycznych i teatralnych od najdawniejszych czasów. Jeszcze kilkanaście lat wcześniej typowe było używanie dużych i nieporęcznych scenicznych źródeł światła, których zasadniczymi minusami było duże zużycie prądu oraz to że bardzo się nagrzewały.

Ciepło od poziomu  1

Autor: INPLUS PR
Źródło: INPLUS PR

Sztuka tego rodzaju w ostatniej dekadzie przeżyła jednak wielką ewolucję. Zamiast lamp scenicznych stosuje się obecnie lampy ledowe, które mają niewielką masę, są energooszczędne, a oprócz tego mogą być obsługiwane i ustawiane za pomocą komputera, co umożliwia osiągnięcie fenomenalnych efektów świetlnych. Na estradach używane są oprócz tego głowice laserowe, które świetnie współgrają z urządzeniami do wytwarzania dymu, oraz pozostałe drobne elementy oświetleniowe jak np. węże świetlne lub taśmy led.

Zawód oświetleniowca

W ostatnim czasie wykształciła się nawet specjalizacja tzw.

Ta oferta usługi szklarskie wrocław jest niesamowicie ciekawa i jeśli poszukujesz większą ilość wiadomości na prezentowaną tu tematykę, to znajdziesz je tu.

v-jay’a, czyli osoby będącej ekspertem w oprawie oświetleniowej występów gwiazd muzyki. Tego rodzaju specjaliści opracowują widowiska świetlne dla muzyków, współpracują z Djami, są oprócz tego zatrudniani w klubach muzycznych, gdzie pomagają instalować sprzęt oświetleniowy.

Terapia światłem

Autor: Sigma
Źródło: Sigma

Najważniejszym wyposażeniem takiego pracownika jest konsoleta sterująca. Taka konsoleta jest podobna do tej używanej przez akustyków – wyposażona jest w suwaki, ekrany dotykowe i pokrętła. Pozwala na zaprogramowanie wcześniej stworzonego programu wizualnego (na przykład połączonym z tzw. setem Djskim), bądź ręczne sterowanie głowicami oświetleniowymi, przykładowo podczas koncertu. Tego rodzaju konsoleta pozwala ponadto na współpracę z rzutnikami i wyświetlanie dodatkowych wizualizacji.

Oświetlenie niedrogo

Sprzęt oświetleniowy jest obecnie na tyle niedrogi, że wielu Djów, obsługujących imprezy okolicznościowe czy wesela, jest w stanie nabyć własny zestaw dostosowany do swoich wymagań. Tacy artyści zazwyczaj używają głowic laserowych, urządzeń do produkcji dymu, do popularnych akcesoriów zalicza się poza tym tzw. taśma led.

Tego rodzaju taśmy są szczególnie efektowne, gdy stawia się je np. u podstawy konsolety. Są one dodatkowo zaopatrzone w mikrofon, który dopasowuje aktualne światło do odtwarzanej muzyki.

Ten artykuł jest interesujący, jednak warto poznać również odmienne tego typu posty. Z tego powodu zobacz polecane informacje (http://www.marexopony.pl/), które także okażą się dla Ciebie pomocne.

Istnieje ponadto możliwość synchronizacji kilku taśm z pojedynczym mikrofonem, tak żeby wyświetlały one dokładnie taki sam efekt.