Podaruj drugie życie swoim pokojom.

Kiedy rozmyślasz o tym jak powinien wyglądać twój wyśniony pokój, na pewno przed oczami przesuwają Ci się wszelkie rodzaje elementów dekoracyjnych. Ich unikatowe rozmieszczenie, potrafi dać jedyne w swoim rodzaju efekty. Trzeba tylko puścić wodze fantazji, aby z na pozór banalnych rzeczy, stworzyć zupełnie nowe wrażenia.

wnętrze

Autor: Leo Torri
Źródło: DuPont™ Corian®

Takie oryginalne meble (dostępne tu) mogą na długo cieszyć nawet najbardziej wymagający gust. Nasze wnętrza, bez względu na to czy to mieszkanie, czy biuro, mogą przy pomocy niewielkich pieniędzy, otrzymają drugie życie.

W jaki sposób to zrobić? Wystarczy poświęcić troszkę czasu, odrobina woli, jakieś grosze na materiały i a do tego plan działania. Na początku sprawdźmy naszego umeblowania. Jeżeli nasze krzesła szafki, które mają obdrapane nogi może należy pomyśleć o ich odświeżeniu. Nowe kolory mogą stanowić doskonały wstęp do kolejnych zmian, a np. pastelowa szafa, srebrny stół będą z pewnością oryginalnie prezentować się na tle reszty mebli. Inną sprawą są ściany. Na nich najwcześniej można zauważyć upływ czasu. Jeśli znudziły nam się monotonne kolory, to może warto wprowadzić w nie troszkę życia.

meble

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Fajnym motywem są szablony, które można nabyć w dużej ilości sklepów z elementami dekoracyjnymi. Zestawione ze sobą w każdy praktycznie sposób, tworzą np. kompozycje roślinne lub etniczne. Kolejnym rozwiązaniem są fototapety. Do kosza można włożyć stare zdjęcia widoczków, które bardziej szpeciły niż zdobiły ściany. Dziś możemy kupić tapetę na praktycznie każdy temat. Ich wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia. Prawie zawsze dodatek w postaci takiej tapety potrafi zdziałać wiele.

Jeżeli jednak lubimy standardowy wygląd naszych ścian, skupmy się na meblach. Dzięki właściwemu wyborowi elementów naszego wyposażenia, będziemy cieszyć się widokiem naszego odświeżonego mieszkania (sprawdź najnowsze mieszkanie Oporów) przez następne lata. Doskonałym miejscem do znalezienia oryginalnych mebli są pchle targi. Możliwości jest wiele, dlatego zastanówmy się, jaki cel pragniemy osiągnąć i dążmy do niego. W sklepach znajdziemy tak dużo różnych narzędzi do tego, że z pewnością każdy będzie mógł zrealizować swój zamiar.