Dlaczego dżinsy posiadły tak dużą popularność

Jeans to uniwersalny materiał, z którego uszyte są przede wszystkim spodnie i kurtki. Mimo że jest to gruba tkanina wyjątkowo solidna, nosi się ją bardzo wygodnie. Para jeansów to niezbędny element zarówno damskiej, jak i męskiej garderoby. Z trwałego dżinsu szyje się głównie spodnie, ale także inne elementy stroju, przykładowo wiatrówki, codzienne bluzy, casualowe koszule, czapki bejsbolówki. Chociaż trendy zmieniają się co roku, to oryginalne dżinsy nigdy nie wychodzą z mody. Warto wiedzieć, że ojczyzną jeansów są Stany Zjednoczone.

dżinsy

Autor: missing you…
Źródło: http://www.flickr.com
To tam, w XIX wieku Levie Strauss uszył pierwszy oryginalny model spodni tego typu. Pierwsze jeansy wyprodukowano z myślą o robotnikach, jednak z czasem stały się popularne zwłaszcza wśród młodych ludzi. W dzisiejszych czasach w jeansach chodzą w zasadzie osoby w każdym wieku. Naturalnie spodnie – spodnie zielona góra, zielona góra spodnie, spodnie z zielonej góry, zielona góra, spodnie, spodnie w zielonej górze – jeansowe można dziś zakupić w każdej sieciówce, chociaż najdłużej obecne na rynku marki, takie jak Lee nadal cieszą się dużą popularnością. Markowe dżinsy nabywamy przede wszystkim ze względu na ich niezawodność oraz ponadczasową stylistykę. Pasują one nie tylko do klasycznych t-shirtów czy kraciastych koszul. Nierzadko spodnie tego typu nosi się w zestawie z marynarką lub modną bluzką. Jest to typowy miejski styl, lubiany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Odzież dżinsowe są wyjątkowo praktyczne i uniwersalne. Należy jednakże umieć dobrać krój do swojej sylwetki. U producentów bowiem jest bardzo bogaty wybór, jednak nie w każdym kroju będziemy idealnie dobrze wyglądać. Warto zwrócić uwagę na to, jaką mamy figurę i świadomie dokonać wyboru.

Jeżeli masz ochotę poznać uzupełniające materiały na omawiany tu wątek, to sprawdź to ważne omówienie – ono też jest bardzo cenne.

Nie zawsze powinniśmy ślepo podążać za modą. Jeśli twój typ figury to jabłko, definitywnie powinnaś unikać fasonów typu marchewki (więcej info).

dżinsy

Autor: John Fu
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji bezwzględnie będą boyfriendy. Są to spodnie, które doskonale ukryją wszystkie niedoskonałości takiej figury, eksponując podkreślając jednocześnie jej atuty. Dla kobiet z szerszymi biodrami polecamy też ponadczasowy klasyczny model spodni dżinsowych. Osoby szczupłe o chłopięcych biodrach mogą nabyć spodnie dzwony. Warto wiedzieć, że jeśli chcesz sprytnie wydłużyć nogi zdecydowanie powinnaś zakupić modne ostatnio rurki. Jeansy różnią się również takimi szczegółami jak kolor nici. Oprócz tego tkanina, z której są uszyte może być specjalnie sprana lub zagięta.