Gdzie najchętniej pobierają się Polacy?

Jest w naszym życiu parę naprawdę doniosłych wydarzeń, które następnie długo wspominamy. Do takich momentów z pewnością można zaliczyć ceremonię zaślubin. To najpiękniejszy dzień w życiu pary kochających się ludzi. Wszyscy chcemy, by był on doskonały. Najczęściej spotykamy się z najbliższymi i przyjaciółmi, by świętować to doniosłe zdarzenie.

W rodzimej tradycji przyjęło się wyprawiać huczne przyjęcie weselne, na które zaprasza się całą rodzinę i wszystkich przyjaciół. Znamy te słynne weselicha, opisane w rodzimej literaturze. Jest to bez wątpienia jeden z naszych najwspanialszych narodowych zwyczajów, z którego możemy być ogromnie dumni i którego na pewno zazdroszczą nam obcokrajowcy. Jednak w naszych czasach zwoływanie całej okolicy i wszystkich żyjących krewnych może być trochę kłopotliwe. Duże wesela wyszły już z mody. Szczególnie w większych miastach rezygnujemy z tej dawnej tradycji. Mnóstwo młodych wybiera skromne spotkania w gronie samych bliskich osób . Co raz częściej także przyjęcie weselne zastępuje uroczysty obiad, w którym biorą udział tylko rodzice i świadkowie. Niekiedy młodzi zwołują po prostu przyjaciół do swojego ulubionego klubu i tam celebrują zawarcie związku małżeńskiego.

Ślub w plenerze za granicą

Autor: E. i M. Barteczko i 5Events
Źródło: abcslubu.pl

Powstała także nowa tradycja zawierania ślubu za granicą.

Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (http://www.sweet-home.pl/24,Wypieki-na-swieta-i-inne-okazje.html) naszego wpisu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twoje wątpliwości.

Firmy, które zajmują się organizacją ślubów bardzo szybko zorientowały się, że może to być żyła złota, dlatego włączyły do dotychczasowej oferty też możliwość zaślubin w tropikalnych okolicznościach Sakramentalne „tak” wypowiedziane na hawajskiej plaży to w ostatnim czasie krzyk mody. Na takie śluby zazwyczaj decydują się młodzi mieszkańcy wielkich miast, który pragną odejść od rodzimych zwyczajów i uczynić coś niebanalnego.
Bardzo często zakochani chcą po prostu zawrzeć związek małżeński w jakimś bardzo romantycznym miejscu. Dlatego nikogo nie zdziwi wesele (sale weselne Siedlce) w Wenecji. W ogóle, ślub we Włoszech należy do najpopularniejszych. Włosi to niesłychanie wesoły naród, który kocha świętować. Przyjęcia weselne w tym kraju to gwarancja doskonałej zabawy, a także wyśmienitego jedzenia.