Jak sprowadzać do Polski produkty z Państwa Środka? Parę porad dla firm

Wymiana gospodarcza Polski z Chinami od wielu lat prężnie się rozwija. Tylko w 2013 roku napływ chińskich produktów do naszego kraju wyniósł niemalże piętnaście miliardów euro!

Do naszego kraju z Chin trafiają głównie artykuły elektryczne i elektroniczne, wyroby włókiennicze oraz tekstylia, buty i biżuteria. Jeśli chcemy rozpocząć importować produkty z Państwa Środka, w pierwszej kolejności musimy trafić na godnego zaufania partnera. Kontakt nawiążemy za pośrednictwem licznych stron internetowych. Na części z nich znajdziemy tylko zweryfikowane firmy, oznaczone odpowiednim certyfikatem.

Bezcennym źródłem wiedzy są także zwykłe wyszukiwarki internetowe. Po ustaleniu reguł współpracy z konkretną firmą, uzyskamy fakturę oraz zasady dotyczące dalszych opłat. Najczęstszą formą jest międzynarodowy przelew SWIFT. Dobrze mieć na uwadze, że okres jego realizacji może wynieść nawet dwa tygodnie. Produkty zakupione w Chinach dotrą do nas za pośrednictwem firmy kurierskiej, poprzez transport lotniczy lub morski. Najszybciej trafi do nas towar wysłany przesyłką kurierską. Dobrze jednak pamiętać, że to zarazem najdroższa możliwość. Jeśli postawimy na transport lotniczy, na zamówienie będziemy oczekiwać od siedmiu do czternastu dni roboczych.

To też najczęstszy sposób na import z Chin. Jak tylko nadawca wyśle przekaz, zamawiający otrzyma tak zwany air waybill. Pismo zawiera informacje dotyczące numeru nadania i linii lotniczych.

To niezwykle użyteczna oferta (http://www.inter-bis.pl/maszyna-koruj%C4%85ca-do-k%C5%82%C3%B3dmaszyna-do-redukcji-nap%C5%82yw%C3%B3w-korzeniowych) opisująca podnoszone w tym poście zagadnienia, zatem kliknij ten link, żeby również ją zgłębić!

W załatwieniu wszelkich procedur pomoże nam specjalna agencja celna. Jej personel odbierze nasz towar, przygotuje koniecznie papiery i przekaże produkt do odbioru.

Warto pamiętać, że import z Chin wiąże się z wysokim cłem.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, jakie portale są sugerowane przez inne osoby, to zobacz polecane info (https://convi.pl/tasmy-chevron/) na ten temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaintrygować.

Ilość opłat uzależniona jest od typu towarów. W rozliczaniu się z ceł może pomóc nam agencja celna. Na podstawie formularzy, jej pracownicy przygotują zgłoszenie celne i kontaktują się w imieniu zamawiającego z urzędem celnym. Skorzystanie z usług agencji, to dla zamawiającego duża pomoc w załatwieniu wszystkich spraw związanych z kwestiami celnymi.