Barokowe krzesła w nowoczesnym apartamencie i modnej aranżacji?

Czym jest dobry styl? W każdej epoce oznacza coś całkowicie innego. Dziś na miano dobrego wciąż zasługuje mniejszy lub większy minimalizm. Mniej znaczy w tym wypadku więcej. Kształty są ważne, ale zachwycają raczej prostotą niż bogactwem. Tak na dobrą sprawę zbyt duża liczba dekoracji jest dziś kojarzona raczej z kiczem. Pozłacane dodatki w nadmiernych ilościach przytłaczają i pasują tylko od czasu do czasu do stylu wiejskiego.

krzesła w stylu barokowym

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com

A i w tym wypadku mogą wyglądać kiczowato. Jeżeli dodać do tego dużą liczbę barwnych zdobień na poszyciu to robi się ogromny przepych, czy nawet bałagan. A przecież jeszcze cztery wieki temu to właśnie była esencja dobrego smaku. Mowa oczywiście o epoce baroku.Barokowi za to nie można odmówić wyrazistości. Aż do naszych czasów barok jest innym określeniem przepychu, a nawet dzieci w gimnazjum wiedzą czym barok się odznaczał.

Tutaj odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany wątek, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to kliknij odsyłacz do witryny.

Nic dziwnego, że czasem reprezentantów tego stylu da się napotkać nawet w naszych czasach. Nie jest też problemem znalezienie barokowych mebli. Jednymi z najpopularniejszych są barokowe krzesła. Czy warto na nie postawić?

Tak jak powiedzieliśmy wyżej, barok aktualnie z pewnością nie jest ikoną mody. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by trafnie dodać go do modernistycznego projektu. Podobnie jak w piosence kompozytor może umiejętnie wykorzystać dysonans, tak i architekt wnętrz może ustawić krzesło maty ochronne na podłogę z innej epoki w sposób, który zachwyci. W ten sposób nawet barokowe krzesła są w stanie nadal prezentować świetnie. Ważne, by użyć ich w roli elementu projektu świadomie. Kiedy znajdą się w pomieszczeniu z pewnością będą zwracać uwagę. Nie mogą konkurować z pozostałymi dekoracjami. Fotel barokowy będzie automatycznie najważniejszą atrakcją pokoju gościnnego czy innego wnętrza. Niewątpliwą zaletą jest z kolei to, że krzesło barokowe ma grube siedzisko i szerokie oparcie, więc to mebel niezwykle wygodny.