Co zawiera w cenie za usługę fotografa ślubnego?

Bardzo dużo ludzi uważa, że usługi fotografów ślubnych są niewiarygodnie drogie. To w końcu jedno przyjęcie, kilka bądź kilkanaście godzin, a koszty sięgają nierzadko parę tysięcy złotych. Trzeba zatem dowiedzieć się, za jakie dokładnie usługi płacimy.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że fotograf ślubny Bydgoszcz pracuje nie tylko w trakcie odbywającej się uroczystości, gdy wykonuje zdjęcia, ale także poświęca mnóstwo czasu na niezbędną obróbkę. Przygotowane przez parę godzin zdjęcia początkowo powinny być zgrane na komputer i z niemałą dbałością wyselekcjonowane.

zdjęcie weselne

Autor: Simon Watson
Źródło: http://www.flickr.com
Następnie rozpoczyna się bardzo monotonny i czasochłonny etap ich obróbki. I to głównie na tym etapie zaczyna się bardzo trudna i niezwykle absorbująca praca fotografa. Zdjęcia, które później zostaną wywołane w cyfrowej ciemni powinny być bardzo dokładnie dopracowane w programie do obróbki graficznej. Czasami obróbka jednego zdjęcia (więcej fotografia na szkle) może zająć nawet godzinę! Szybko więc możemy oszacować, że fotograf na wesele z Bydgoszczy musi poświęcić niezwykle dużo czasu na to, by ostatecznie oddać w nasze ręce gotowe zdjęcia ślubne. Jego praca związana jest nie tylko z wykonywaniem fotografii na przyjęciu, lecz również z selekcją, wyłanianiem z mnóstwa plików najciekawszych fotografii, a później obróbką, która sprawia, że obrazy wyglądają naprawdę doskonale!

zdjęcie pary młodej

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Fotografowie ślubni najczęściej proponują nam różne pakiety w odmiennych cenach. Dzięki temu możemy dopasować cenę do swoich potrzeb i oczekiwań. W bardzo tanich pakietach mamy najczęściej najmniej fotografii, jednak w przypadku gdy organizujemy niewielkie przyjęcie, a zaproszonych nie ma za wiele, niejednokrotnie ten pakiet jest wystarczający. Czasem także parom nie zależy na dużej ilości zdjęć, a bardziej na najwartościowszych obrazach, które uwiecznią najistotniejsze momenty z wesela . Jeżeli jednak pragniemy mieć bardzo dużo różnorakich fotografii, możemy zdecydować się na pakiety rozszerzone. Wtedy jednak trzeba się liczyć z tym, że więcej zapłacimy. Warto również wiedzieć, że nieco więcej będzie kosztować pakiet, w ramach którego będzie przygotowana sesja zdjęciowa.

Jak się zatem okazuje, praca fotografa ślubnego jest niezwykle złożona i wymagająca. Pamiętajmy również, że zawsze musi nam zależeć nie tylko na kosztach.