Aranżacja kilku pokoi versus urządzanie kawalerki

Kawalerka może pełnić rolę mieszkania, nawet dla całej rodziny, jeżeli tylko jest właściwie urządzona. Wybierając części aranżacji musimy jednak podejść do takiego mieszkania nieco inaczej niż w przypadku klasycznego mieszkania. Po pierwsze, kawalerka wymaga o wiele większej liczby kompromisów. Co to oznacza w praktyce?

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Charakterystyczną cechą kawalerki jest to, iż nie posiada ona klarownie wyodrębnionych pokoi. Osobna jest tylko toaleta. Do tego mamy tylko pojedyncze pomieszczenie z aneksem kuchennym. Takie wnętrze odgrywa rolę pokoju dziennego i pokoju sypialnego, a czasem także pokoju dla dziecka. Co za tym idzie, wszystkie nasze decyzje muszą iść w parze z wszystkimi potrzebami związanymi z tymi pokojami. W klasycznym mieszkaniu postawimy na inne meble, tapety czy ozdoby do każdego pokoju. W kawalerce ilość opcji jest ograniczona.

Warto o tym pamiętać już myśląc o barwach. Wybrane barwy nie powinny być za bardzo energetyzujące czy też stonowane. Gdy wybierzemy ostre kolory możemy mieć problemy z zasypianiem. Gdy wybierzemy zimne i uspokajające kolory, wnętrze będzie pozbawione energii. A więc jak działać? Najlepiej wybrać barwy neutralne.

Jeżeli poszukujesz tego typu wiadomości, co te opisane w niniejszym wpisie, to w artykule (http://alglas.pl/przemysl/fasady/) zamieszczonym tu z pewnością je znajdziesz.

Do barw tego typu zaliczają się przede wszystkim biel a także szary.

Kawalerka

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Aranżując tradycyjne mieszkanie jesteśmy w stanie urządzić osobny pokój dziecięcy. W przypadku kawalerki nie ma takiej możliwości. Mimo tego przy odrobinie zaangażowania jesteśmy w stanie zapewnić dziecku odrębną przestrzeń. Jedyne co musimy zrobić, to ustawić mebelki dziecka w jednym miejscu i oddzielić je przepierzeniem. Dobrym pomysłem jest też to, aby pomalować wybraną ścianę na inny kolor, by maluch czuł, że ma własną przestrzeń. Jeżeli brakuje Ci pomysłów na urządzenie mieszkania, zajrzyj na (nie wiesz jak urządzić na pewno Ci pomoże)