Kupujemy router bezprzewodowy – na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Zwiększająca się ilość mobilnych tabletów oraz komputerów powoduje, że coraz częściej pojawia się potrzeba uruchomienia w biurze albo domu bezprzewodowego routera. Urządzenia te są niewielkich rozmiarów, podłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po odpowiedniej konfiguracji można zacząć korzystać z większej ilości urządzeń.

Zakupy online

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą routerów jest możliwość wykorzystania bezprzewodowej sieci, urządzenia nie muszą być połączone fizycznie przy pomocy przewodów, ale mogą się łączyć w sposób bezprzewodowy. W ofercie jest bardzo duża liczba routerów, różniących się parametrami i funkcjami dodatkowymi.

Część z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) posiada na wyposażeniu serwer pamięci masowej, który umożliwia archiwizowanie danych z podłączonych do routera urządzeń. Model ten wyposażony jest w 3 anteny, zapewniające stabilny, silny poziom sygnału, dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się w dużych mieszkaniach czy biurach. Jest bardzo łatwy w konfiguracji, oczywiście obsługuje większość najważniejszych protokołów szyfrowania i posiada wejście USB.

Do podobnego zastosowania można wykorzystać Router Tp-Link TD-W8960N . Ten model ma zgodność ze standardem ADSL2+ i zapewnia najwyższy poziom szyfrowania w mieszkaniu lub niewielkiej firmie. Prosta konfiguracja pozwala na sprawne utworzenie sieci bezprzewodowej, a mechanizm dzielenia plików może się przydać, gdy z sieci korzystać będzie paru pracowników. Ten model routera jest dwu antenowy, analogicznie jak inne urządzenie z tej rodziny, czyli Router Tp-Link TL-MR3420.

W tym miejscu opublikowana jest podobna strona prezentująca taką tematykę. Zobacz także podobny świeży wpis na opisywany temat. On również jest godny uwagi.

Oprócz zwykłych funkcjonalności Tp-link umożliwia użytkowanie sieci 4G, starczy przyłączyć do niego modem operatora i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama instalacja jest szybka i intuicyjna. W kwestii mobilności interesujące możliwości posiada Router ZTE MF.

Chcemy zaprezentować Ci następny nasz artykuł – myślimy, że przypadnie Ci do gustu. Aby go przejrzeć, najedź na łącze tutaj (https://www.all-secure.pl/telewizja-przemyslowa-gdansk.html) i voila.

On również posiada obsługę współdzielenia mobilnego internetu 3G, ale dodatkowo producent wyposażył go w akumulator. Dzięki temu router można w dowolnym momencie wyłączyć z sieci i wziąć ze sobą, dzięki 3G można korzystać z jego funkcji w dowolnym miejscu.