Wybór stosownego fotelika dziecięcego

Podróż samochodem to spora wygoda. Pozwala na uniezależnienie się od publicznych środków transportu, co ma znaczenie głównie w odniesieniu do rodzin z dziećmi. Każdy rodzic jednakże musi pamiętać o tym, żeby zatroszczyć się o bezpieczeństwo swojego dziecka w podróży. Konieczne są więc stosowne foteliki samochodowe.

Maluszek w aucie – jak wybrać fotelik samochodowy?

Autor: Ceneo.pl
Źródło: Ceneo.pl
Jak je wybierać, by posiadać pewność, że podczas ewentualnego wypadku rzeczywiście ochronią malucha przed jego skutkami?

Przede wszystkim, nie należy kierować się jedynie możliwie jak najmniejszą ceną i decydować się na pierwszy lepszy fotelik, który się wyszuka. Co więcej, kwestie wizualne też nie powinny mieć największego znaczenia. Fotelik musi natomiast zostać stosownie przetestowany. W internecie powinniśmy szukać informacji o testach, jakim poddano produkt. Są one przeważnie prowadzone w warunkach zbliżonych do prawdziwego wypadku samochodowego, tym samym jest to doskonały dowód na praktyczność fotelika. Koniecznie musi on mieć stosowne atesty. Można ich szukać na opakowaniach. W takiej sytuacji ma się gwarancję, że fotelik został przebadany przez zaufane instytucje. Bardzo polecane są foteliki samochodowe Espiro (link do strony), jakie charakteryzują się współcześnie dużą popularnością. Firma Espiro ma w swojej ofercie również komfortowe oraz bezpieczne wózki.

nodik

Rzecz jasna, kupując fotelik na względzie trzeba mieć też wiek dziecka oraz jego wagę.

Sprawdź bez marudzenia ten wpis z serwisu (http://www.varsovia.edu.pl/kontakt/) prezentującego analogiczne materiały, ponieważ on z pewnością też jest warty Twojego zainteresowania.

Dodatkowo, nie można nabrać się na okazję, na przykład taniego foteliki sprzedawanego na bazarach czy fotelika używanego. W przypadku tej drugiej alternatywy, absolutnie trzeba produkt faktycznie dokładnie obejrzeć. Nie może on posiadać jakichkolwiek uszkodzeń, dopiero w takiej sytuacji można zdecydować się na jego zakup. Najlepiej oczywiście wybrać się do sklepu, który specjalizuje się w sprzedaży podobnych akcesoriów, jako że będzie się mieć gwarancję, że proponowany asortyment będzie odpowiednio urozmaicony. Zaleca się także, by kolor tapicerki fotelika kupować z myślą o jej praktycznym użytkowaniu. Chociaż jasne barwy są dosyć atrakcyjne, plamy z jedzenia, jakie niekiedy na nich zostają, są na tyle kłopotliwe, że nie ma możliwości ich usunięcia. Kategorycznie lepiej sprawdzają się kolory ciemne, na jakich pojawiające się zabrudzenia nie będą mocno widoczne.