Postaw się w miejscu Twego domu

Myślisz, jak urządzić dom? Co wybrać, jak stylistycznie dobrać wszelkie komponenty? Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ nie jedynie Ty nad tym się zastanawiasz. W każdy dzień tysiące osób zastanawia się jak urządzić swoje mieszkanie. Kiedyś było łatwiej, ponieważ nie istniał zbyt rozległy wybór, obecnie wybór istnieje, lecz nie zawsze odpowiedni na naszą kieszeń, nie możemy także kupić każdej rzeczy, na którą mamy ochotę. Wiadomo, czynnik ekonomiczny jest najistotniejszy.

Lampka nocna

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zamiast rozmyślać, w jaką pójść stronę, by było najtaniej, lepiej postaw się w położeniu…swojego mieszkania. Gdybyś nim był czego byś u siebie nie preferował? Prawdopodobnie nie preferowałbyś kurzu, pyłu oraz nieczystości czy ciągłego bałaganu, lecz to akurat oczywiste. Zapewne nie chciałbyś również, żeby przytłaczała Cię nadmierna ilość różnego rodzaju niepotrzebnych sprzętów. Swoją

Blok mieszkalny

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

drogą, czym większa ilość rzeczy w domu, tym większa szansa, że właśnie będzie obecny kurz.

No więc, zbyt dużo przedmiotów to prosta droga do kataklizmu – wiecznego nieporządku. No chyba, że masz bardzo dużo czasu, by posprzątać to wszystko i doprowadzić do idealnego porządku. Ale tu pytanie, czy masz tego czasu wystarczająco dużo? Nawet, jeśli nie pracujesz, bo zajmujesz się mieszkaniem, to nie masz innych obowiązków, nie masz dzieci lub choćby zwierząt, o które powinnaś dbać? Mówi się (mylnie zresztą), iż praca w domu to nie praca, to naturalnie nieprawidłowe myślenie, bo zajmowanie się mieszkaniem pochłania sporo energii i jest bardzo czasochłonne.

Praca w domu to normalne, pełnoetatowe zajęcie. Istnieją ludzie, którzy właściwie zatrudniają sprzątaczki, ponieważ sami sobie z tym nie radzą. To tylko pokazuje, ile ta praca wymaga czasu. Założę się, że większości z nas nie ma funduszy na wynajęcie pomocy, więc skupmy się na naszych mocach przerobowych. Jeśli chcesz utrzymać porządek, to zapamiętaj, najistotniejsza kwestia: nie przesadzaj z nadmiernym umeblowaniem.

Jeśli szafki do przedpokoju to dobrze wybrane (sprawdź ładne szafki do przedpokoju), bez żadnych dodatkowych ozdobników, no chyba, że pasują do całości. Jak kuchnia to przede wszystkim użytkowo, ewentualne ozdoby to jak najbardziej obrazy albo duże fotografie. Pokój musi być w dobrym stylu, w nim jest miejsce na książki i pozostałe rzeczy, jakie mają tendencje do łapania kurzu, natomiast w sypialni obowiązkowo musisz zachować sterylność, czyli jak najmniej przedmiotów, bo dzięki temu będzie tam minimalna ilość kurzu.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany materiał, koniecznie zobacz dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (https://www.marmex.pl/szafa-dla-dziecka/) i tutaj odnajdziesz dodatkowe informacje.