Internet stał się już dla nas koniecznością

Jeśli mówimy o rynku, jaki najprędzej się rozwija to pewnie w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich latach można określić prawdziwym „boomem”.

Pisanie na klawiaturze

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com
Setki nowatorskich inicjatyw, niezwykłe wynalazki i komputery, a w ostatnich kilku latach aplikacje. Czas w technologii płynie zdecydowanie bardziej prędko niż w codziennym życiu. Któż jeszcze pamięta wielkie, kwadratowe telefony komórkowe, a takie istotnie były, kiedyś zaś marzyło się o nich. Dzisiaj co najwyżej nadają się tylko do jakiegoś muzeum.

W rzeczywistości, rewolucja zaczęła się od kiedy powstał Internet. To on wszystko odmienił nie zostawiając żadnych wątpliwości, kto będzie rządził w przyszłości. Co prawda, początki nie były łatwe, był nawet taki okres, gdy przepowiadano globalnej sieci koniec, lecz jak się okazało były to jedynie, niepodparte faktami głupoty. Dzisiaj życie bez Internetu jest jak życie bez powietrza. Może to zbyt

Laptop na stole kuchennym

Autor: Ishai Parasol
Źródło: http://www.flickr.com

duża przesada, lecz popatrzmy jak przez ostatnie lata uzależniliśmy się od wyszukiwarki, która wszystko dla nas znajdzie, od dokonywania zakupów w Internecie, do podtrzymywania kontaktów, które zapewniają nam portale społecznościowe.

Trudno także sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero teraz można się przekonać, jak te małe urządzenia, jak smartfony czy tablety (link) ułatwiają codzienne życie. Wyposażone w darmowe (lub płatne) aplikacje potrafią pomagać w każdej sferze życia. Co do internetu to ciężko znaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie istnieje Internet. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, czym jest telewizor czy radio, niemniej to są zamknięte środowiska, ciężko jednakowoż znaleźć kraj, w którym usługi internetowe byłyby bardzo ciężko osiągalne. W jednym kraju jest korzystniej, w drugim gorzej, niemniej prawie w każdym miejscu można się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą Internetu.

W tym nowym świecie powstały wielkie firmy i wielkie idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Choć ten wybitny przywódca już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy chcą tworzyć porywające narracje o danej marce. Nic dziwnego, iż komputery Apple (np takie) cieszą się dzisiaj wielkim zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt kultu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer serwis apple wrocław tej marki to nie dokonuje się zwykłej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zreferował Steve Jobs.