Jaki człowiek ma dużą szansę zostać programistą?

Zawód programisty komputerowego w obecnym świecie jest bardzo powszechny, a tego rodzaju profesjonaliści często są poszukiwani, i to przez spółki działające w rozmaitych branżach. Ogólnie jednak nie jest to profesja łatwa, wymagane jest w niej zaangażowanie, jak również odpowiednie wykształcenie. Kiedy jednak zyska się stanowisko wiążące się z tworzeniem oprogramowania, w zdecydowanej większości przypadków można liczyć na zadowalający zarobek. Mówi się, że w tej kwestii najkorzystniej jest pracować dla dużych międzynarodowych korporacji. Poza tym jednak najczęściej zatrudnienie w firmach tego rodzaju łączy się z siedzeniem przez długie godziny i otrzymywaniem znacznej liczby zleceń.

praca informatyków

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com
Ofert zatrudnienia dla specjalistów od programowania zasadniczo jest wiele. Można to skontrolować wyszukując w Internecie przykładowe hasło „praca Oracle”, odnoszące się do programowania w danym języku, albo sprawdź tę stronę – sprawdź tę stronę.

Potrzebne wykształcenie i zdolności

programista w pracy

Autor: Sylvain Kalache
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak w każdym innym zawodzie, również w profesji programisty istnieje konkretna lista cech, jakich wymaga się od kandydata. W tej sytuacji najczęściej mile widziane są umiejętności związane z matematyką i generalnie z wykonywaniem obliczeń. Poza tym podobnie jak w wielu innych branżach poszukiwane są osoby, dla których trudnością nie jest skuteczna praca w grupie. Jeżeli chodzi o wiedzę, większość przedsiębiorstw wymaga ukończenia szkoły wyższej na kierunku informatycznym. Często także mile widziane są inne kierunki należące do nauk ścisłych, czyli na przykład matematyka czy fizyka. Mile widziane jest również doświadczenie w pracy na zbliżonych stanowiskach, jednak akurat absolwentom kierunków związanych z komputerami zwykle nie jest trudno zdobyć pracę tuż po zakończeniu studiów.

Zatrudnienie w Polsce i za granicą

Jak już było wspomniane, posiadanie umiejętności i doświadczenia w zakresie tworzenia oprogramowania zwykle wywołuje dużą łatwość w poszukiwaniu posady. Na dzień dzisiejszy często można spotkać się z tendencją do wyjeżdżania za granicę w poszukiwaniu posady. Tak jest też w przypadku specjalistów od programowania.

Interesujący tekst, nie sądzisz? Jeżeli zatem masz ochotę przeczytać podobny materiał, sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy, to też będzie w Twoim.

Wynika to zwykle z tego, że w innych krajach za tę samą pracę można liczyć na znacznie wyższe zarobki.