Twój dom to Twojafortyfikacja

Każdy dom powinien się prezentować jak na swoją funkcję przystaje – jako enklawa, gdzie wypoczywamy, przyjemnie spędzamy czas, w której zdajemy sobie sprawę, iż nic nam nie grozi. Jak to osiągnąć? Po prostu pomyśl rozsądnie o rozplanowaniu każdego elementu, nie pozwól sobie na jakieś zbędne zagracanie, nie minimalizuj, dopasuj wszystkie elementy pod swoje oczekiwania, bo przecież to Ty będziesz tam mieszkać. Mody są fajne, ale sezonowe, a co nam z najbardziej klasowego domu w okolicy, skoro nie będziemy z niego zadowoleni.

Stąd też się wywodzi nieskomplikowany wniosek, iż skoro chcemy mieszkać po swojemu to urządzajmy mieszkanie, tak jak nam pasuje. Oczywiście, edukacja nie pójdzie na marne, zawsze korzystnie poznać sposoby na optymalne zagospodarowanie przestrzeni, na wzbogacenie każdego pomieszczenia drobnym elementem i tak dalej. Nie pozwólmy się jednak zdominować

Pokój gościnny

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

kreacjami, które mówią nam, iż tak musimy mieszkać, bo tak każe moda i jakieś normy, tak powinniśmy urządzić, gdyż żyjemy w 21 wieku. Nie, nie dajmy się zwariować. Nasz dom to nie

Bloki mieszkalne

Autor: Hans Kreul
Źródło: http://www.flickr.com

główny plac miasta do oglądania, ani do podobania. Jeden ma taki gust, drugi trochę inny, nie dajmy się zwariować. Jedne szafki łazienkowe (obejrzyj szafki łazienkowe w ofercie zachwycą wielu, inne spodobają się tylko Tobie – dokonaj mądrego wyboru, wybierz te, co Ci pasują.

Tylko w ten sposób damy radę tak się urządzić, jak nam się podoba. Kiedy odstawimy na bok te różne trendy, zbędne porady i jakąś kulturową presję, wtedy poczujemy się jak naprawdę u siebie.

Czy masz ochotę zbadać temat opracowany w naszym artykule? Jeśli się z tym zgadzasz, to czytaj pod adresem (http://orson-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-firm-biur/) nowe interesujące wiadomości.

Oczywiście nie bądźmy zbyt radykalni. Jeśli ma być inaczej to niekoniecznie musimy szokować (chyba, że preferujemy taki styl), lecz jak pokazują badania – do pokoju dziennego pasuje troszkę kontrolowanego szaleństwa (na przykład, jaskrawy kolor), ale już do sypialni w najwyższym stopniu właściwe będą kolory stonowane, w otoczeniu, jakich możemy spokojnie odpocząć.

Podobnie ze światłem. Światło główne pod sufitem jest bardzo potrzebne, ale możesz przecież również do pokoju wstawić lampy, które będą dawały miłe ciepłe światło kreujące atmosferę. Tym sposobem, kiedy będziemy na przykład sprzątać możemy posłużyć się głównym światłem, lecz gdy zaprosimy gości lub wieczorem będziemy chcieli poczytać, idealne będą klimatyczne lampy (sprawdź więcej na