Polecane w sieci procesory

Przy kupnie komputera czy laptopa wybranie najlepszego układu procesora ma bardzo duże znaczenie dla jego późniejszego użytkowania. Powinno porządnie przemyśleć, do czego sprzęt będzie używany. Jeżeli ktoś będzie chciał dużo grać, to korzystniej zainwestować w wydajną kartę graficzną, ale jeśli sprzęt komputerowy użytkowany będzie do realizacji dużej ilości obliczeń, to na procesorze nie powinno się oszczędzać.

Dwa nowe Phenomy BE

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Dzisiaj na komputerowym rynku prym wiodą dwie firmy, AMD i Intel. Wyścig ich jest bardzo zacięty, każdy z pomysłów natychmiast jest kopiowany przez konkurenta. Mimo tego, że każda z tych firm wykorzystuje własne patenty, to proponowane przez nich procesory są kompatybilne ze sobą i potrafią obsługiwać wszystkie bez wyjątku programy i aplikacje.

Z tego też powodu nie ma znaczenia, czy w komputerze zamontowano Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core 3,2Ghz S-AM3 BOX (HDZ955FBGIBOX), czy najnowszy laptop ma Procesor Intel Core i5-4570 320 GHz 6MB L3 LGA1150 (BX80646I54570 928636). W każdym z tych sprzętów można będzie na zakupionym urządzeniu włączyć każdy pogram, który będzie działać bez większego problemu.

Nie ma również znaczenia, czy użytkowany będzie stacjonarny komputer, czy laptop. W urządzeniach przenośnych również można znaleźć obie marki procesorów, z tym że przeważnie mają one trochę odmienne parametry niż w komputerach stacjonarnych. Są bardziej energooszczędne, z tego powodu że przy laptopach należy oszczędzać energię. Dlatego też stacjonarny komputer posiadający Intel zużyje trochę więcej energii niż jego odpowiednik w mobilnym urządzeniu. Jeśli chodzi o AMD sytuacja podobnie wygląda, tu także procesor AMD X8 FX-8350 4,0GHz instalowany w stacjonarnym sprzęcie posiadał będzie inne parametry niż jego odpowiedniki w laptopach. Dziś można zauważyć trend w kierunku coraz dłuższych czasu działania na bateriach. Dlatego wytwórcy decydują się często na instalowanie trochę słabszych, ale bardziej oszczędzających energię układów zamiast ostatnich, lecz zużywających sporo energii nowinek.

Zaciekawił Ci się tego rodzaju materiał? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij najpierw ten link – ta witryna serwis automatów do gier również na pewno wpadnie Ci w oko.

Przy aktualnym postępie technologicznym różnice nie powinny być zauważalne podczas normalnej pracy.