Moment na przełom- pokój dla dziecka

Kiedy nasze dziecko pojawia się na świecie, najczęściej śpi z nami. Dorośli są spokojniejsi, jeśli wiedzą, że maluch jest tuż obok nich. I w ten sposób, przygotowywany od miesięcy, pokój dla dzidziusia jest niepotrzebny. Kolorowe mebelki tylko się kurzą, a w kołysce urzędują misie. Ale ten stan rzeczy nie będzie trwał długo. Prędzej, czy później pociecha wróci do własnego pokoiku. A za jakiś czas zdecydowanie zażąda zmiany wystroju.

Dziecięcy pokój

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Raczej nie myślimy, że nasze nastoletnie dziecko zechce sypiać w pomieszczeniu, gdzie ściany udekorowane są postaciami z bajek. W takim wieku jest to po prostu nieakceptowalne. Stąd też jeśli nasza pociecha jest już na pewnym etapie dojrzewania, trzeba jej zagwarantować właściwe warunki do życia.

W pierwszej kolejności, musimy porozmawiać z dzieckiem, jak ono widzi swój pokój. Nigdy nie narzucajmy własnego punktu widzenia, ponieważ tym sposobem może stracić całkowicie jego zaufanie. Jeżeli jego wizja będzie do zaakceptowania, to możemy przystąpić do remontu. Rzecz jasna, nie zawsze powinniśmy iść na ustępstwa. Jeżeli młody człowiek zapragnął pomalować wszystkie ściany na czarno i zawiesić sobie nad biurkiem trupią czaszkę, to kategorycznie należy odmówić. Ale już z kolei na plakaty ukochanego zespołu możemy z czystym sumieniem pozwolić.

Wybierzmy się z dzieckiem do marketu wybrać meble. Ono również powinno wziąć udział w tym całym remoncie. W wielu sklepach są już gotowe zestawy do pokoju dla dziecka, jak również Dziecięce tapczany, czy łóżka.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia kolejnego postu na zbliżony temat – tam znajdziesz ekstra wiadomości. Więc idź do serwisu łóżko metalowe dziecięce i ciesz się nimi.

Nie zapomnijmy, aby kupić porządny materac, po to by zapewnić dzieciakowi spokojny i zdrowy sen. Zgódźmy się, aby wybrał wszystkie ozdoby. To przecież ono będzie w tym pokoju spędzać całe dnie, więc nawet jeżeli coś nie za bardzo przypadło nam do gustu, nie niszczmy mu uciechy.

Jeśli pozwolimy naszemu nastolatkowi czynnie brać udział we wszelkich pracach, a także podejmować decyzje, które dotyczą wystroju, z pewnością wpłynie to bardzo dobrze na jego rozwój. Nasza pociecha poczuje się doceniona. Będzie wiedzieć, że szanujemy jej zdanie, a to z pewnością zaprocentuje w przyszłości.